Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
Policjanci pełniący na co dzień służbę na stanowisku Dzielnicowego są tzw. funkcjonariuszami pierwszego kontaktu. Często patrolując podległy rejon rozmawiają z mieszkańcami i podejmują działania mające bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Obecnie dzielnicowi sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną realizują ten obowiązek i czy nie potrzebują one pomocy. Dziś prezentujemy Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Sobótce.
-
Widząc pijanego mężczyznę, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Policyjny wywiadowca udowodnił, że nawet w czasie wolnym od służby, stoi na straży bezpieczeństwa wrocławian
56-letni mieszkaniec Krzyków szedł chwiejnym krokiem do swojego auta, które było zaparkowane nieopodal. Kiedy usiadł na miejscu kierowcy i zaczął odjeżdżać, został zatrzymany przez policjanta, który widział to zajście, będąc w czasie wolnym od służby. Nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Finał tego skrajnie lekkomyślnego zachowania czeka go w sądzie.
-
Policjanci pomogli mężczyźnie, który nocą szedł autostradą A4 do domu
Mundurowi z wrocławskiej drogówki zaopiekowali się starszym mężczyzną, który w środku nocy szedł autostradą w kierunku swojego domu. 68-latek tego dnia samowolnie wyszedł ze szpitala i postanowił wrócić do oddalonego o 60 kilometrów Dzierżoniowa. Został zauważony przez pracowników służby drogowej, którzy o mężczyźnie poruszającym się pieszo po drodze szybkiego ruchu, powiadomili od razu policjantów. Funkcjonariusze ustalili dane mężczyzny i przekazali go pod opiekę zaniepokojonej zniknięciem seniora rodziny.
-
W środku dnia, jechał przez centrum miasta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie! Dodatkowo nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli
Niestety, ale kolejny nietrzeźwy i nieodpowiedzialny kierowca, wyjechał na wrocławskie ulice. Na szczęście w pobliżu byli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy natychmiast podjęli interwencję i po krótkim pościgu zatrzymali 46-letniego mieszkańca dolnośląskiej stolicy. Mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy oraz utrudniał im czynności, symulując utratę przytomności oraz próbując uniknąć kontroli trzeźwości. Wrocławianin trafił do policyjnego aresztu i teraz czeka go kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
-
Przypominamy! Nadal obowiązują obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Stosujmy się do nich, aby uchronić siebie i innych!
Wrocławscy policjanci w obliczu obowiązujących cały czas obostrzeń prowadzą działania na ulicach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy niektórzy ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W takich przypadkach funkcjonariusze egzekwują stosowanie się do obwiązujących przepisów. Wszystko po to, aby nie dopuścić do kolejnej fali zakażeń, która może się skończyć wzrostem ilości osób hospitalizowanych oraz liczby zgonów.
-
Policjanci z Kątów Wrocławskich poszukują zaginionego mężczyzny
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich prowadzą czynności w związku z zaginięciem Mariana Jankowskiego. Osoby posiadające wiedzę na temat możliwego miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich tel. 47 87 167 20 lub 112.
-
Policyjne znakowanie rowerów na wrocławskich Krzykach
Tylko wczoraj funkcjonariusze z komisariatu przy Ślężnej oznakowali ponad 20 jednośladów w ramach programu Twój rower-twoja własność. Mimo tego, że program policyjnego znakowania działa już od kilkunastu lat, to nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Funkcjonariusze mają w swojej bazie już prawie 19 tysięcy zarejestrowanych pojazdów!
-
28-latka straciła ukochaną kotkę. Kryminalni ze Śródmieścia ustalili miejsce pobytu zwierzęcia oraz sprawców kradzieży
Każdy z nas posiada różne rzeczy, które mają swoją cenę, a utrata którejkolwiek z nich wiąże się z odczuwanym zmartwieniem. Natomiast posiadane zwierzęta domowe, stają się niejednokrotnie członkami rodziny, a chwilowe rozstanie z nimi lub nagły ich brak, powoduje szczególny smutek i łzy. Takim przykładem jest 28-letnia wrocławianka, która straciła ukochanego kota. Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, którzy zajęli się tą sprawą, ujawnili skradzione zwierzę oraz zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Kotka wróciła do właścicielki razem ze skradzionymi drapakami. Łzom szczęścia kobiety na widok policjantów trzymających w rękach odzyskane zwierzę — nie było końca.
-
Nie zapominaj o istniejącym stanie zagrożenia epidemicznego. Dbaj o zdrowie swoje i innych m.in. przestrzegając zasad bezpieczeństwa oraz stosując się do obostrzeń
Kolejne dni służby policjantów w stanie zagrożenia epidemicznego, które jak wszyscy wiemy, nie ustało mimo realizowanych na szeroką skalę szczepień i akcji profilaktycznych. W tym niełatwym dla wszystkich czasie priorytetem wrocławskich funkcjonariuszy, jest realizacja działań o charakterze pomocowym i interwencyjnym, a także niedopuszczanie do popełnienia przestępstw oraz wykroczeń. Mundurowi wyjeżdżają do służby, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Wrocławia oraz powiatu i niemal każdego dnia, podejmują blisko 400 interwencji. Wyeliminowują z ruchu pijanych kierowców, zatrzymują sprawców innych przestępstw, a także sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia, które wprowadzono w celu walki z rozprzestrzenianiem się COVID19.
-
Nadmierna prędkość i brak uprawnień do kierowania – na szczęście nie doszło do kolejnej tragedii na drodze
Tuż przed północą, policjanci z wrocławskiej drogówki zauważyli kierowcę osobowego volkswagena, który jechał z prędkością znacznie przekraczającą tą dopuszczalną, gdy znajdował się przy jednym z przystanków na ul. Klecińskiej. Postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli, by zobaczyć, co jest powodem takiego zachowania uczestnika ruchu. Jak się okazało chwilę później, 42-latek nie powinien w ogóle w tym dniu wsiadać za kierownicę. Nie posiadał bowiem uprawnień do kierowania. Sprawdzenia wykazały, że prawo jazdy zostało mu odebrane w drodze decyzji administracyjnej, którą wydano na ternie Wrocławia w 2017 roku.
