Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna prowadzą czynności w sprawie uszkodzenia mienia, tj. umyślnego porysowania powłoki lakierniczej zaparkowanych pojazdów na osiedlu Kozanów, do którego doszło w nocy 15-16 marca br. Wizerunek osoby zarejestrowany przez kamery monitoringu może mieć bezpośredni związek ze zdarzeniem i być sprawcą uszkodzenia. W przypadku rozpoznania, osoby na zdjęciu prosimy o pilny kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna pod nr tel.: 47 87 143 80, najbliższą jednostką Policji lub pod numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość.
Dodano: 29.04.2025 -
Pod koniec ubiegłego tygodnia w siedzibie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 28 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas mundurowych Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło oczywiście przedstawicieli służb, a w tym Policji oraz Wojska Polskiego. Wrocławską komendę reprezentował Komendant Miejski Policji insp. Rafał Siczek.
Dodano: 29.04.2025 -
Dwa sądowe aktywne zakazy kierowania pojazdów mechanicznych, ucieczka przed policjantami, brak badań technicznych pojazdu, jazda na czerwonym świetle – to tylko część przewinień na koncie mężczyzny, który został zatrzymany po pościgu. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera. Przestępca odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 29.04.2025 -
W dniu 28 kwietnia 2025r. odbyło się szkolenie dolnośląskich policjantów z zakresu konwencji CITES czyli Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (konwencja waszyngtońska). Spotkanie odbyło się i zostało poprowadzone przez Wojtka Kubiaka Venomousart oraz Bartka Kluzę z Brodategady z inicjatywy Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP we Wrocławiu.
Dodano: 29.04.2025 -
W poniedziałek rano policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki powiadomieni zostali przez kobietę prowadzącą Rodzinny Dom Dziecka o tym, że w godzinach porannych z miejsca zamieszkania samowolnie oddalił się jej podopieczny 12-letni chłopiec. Nie wiadomo było dokąd i w jakim celu się udał. Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą zakończoną sukcesem. Chłopiec cały i zdrowy powrócił do miejsca zamieszkania. Policja apeluje do opiekunów o wzmożoną czujność oraz do wszystkich mieszkańców, by w sytuacjach zaginięcia dzieci i młodzieży niezwłocznie informowali służby. Ponadto wrocławscy policjanci przypominają o świadczeniu pomocy psychologicznej, która została zagwarantowana na mocy porozumienia, właśnie po to aby wspierać rodziny oraz dzieci w takich sytuacjach.
Dodano: 28.04.2025 -
Dobre i co ważniejsze skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą to nie lada wyzwanie, które spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi „czterech kółek”. Bardzo często w poszukiwaniu najlepszego sposobu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą, często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a czasem „okazja czyni złodzieja”. Stres i szybkie tempo życia powodują, że nie przywiązujemy uwagi do szczegółów i nie nie myślimy o ewentualnych konsekwencjach naszych nieprzemyślanych decyzji. Dlatego też, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży, wystarczy pamiętać o kilku prostych sprawach.
Dodano: 28.04.2025 -
„Funkcjonariusze wykazali się ogromnym profesjonalizmem i dużą empatią. Oby w naszym mieście było jak najwięcej takiej policji” – takie słowa przekazał w korespondencji starszy mężczyzna, któremu pomogli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Sprawa dotyczyła tzw. dzikich lokatorów w mieszkaniu pokrzywdzonego. Poniżej prezentujemy całą treść podziękowań.
Dodano: 28.04.2025 -
Od 10 lutego można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, organizują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
Dodano: 27.04.2025 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces jej wdrożenia. Sposób zgłoszenia lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jeszcze nigdy nie był taki prosty. Aby skorzystać z tego udogodnienia wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę www i dostęp do Internetu. Wykonanie kilku kliknięć umożliwi zgłoszenie problemu niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wielu innych. W dobie łatwego dostępu do sieci można bez wychodzenia z domu wysłać takie zgłoszenie.
Dodano: 26.04.2025 -
W ostatnich tygodniach policyjne śmigłowce ponownie odegrały kluczową rolę w ratowaniu życia, realizując kolejne misje transportu narządów do przeszczepów. Policyjni lotnicy w ciągu miesiąca wykonali 5 lotów ratujących życie transportując w sumie aż 7 narządów przeznaczonych dla 7 pacjentów. Jednym z ostatnich, wyjątkowych i najbardziej poruszających był transport serca przeznaczonego dla 7-letniej dziewczynki – pacjentki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Był to już 37. lot z tym narządem na pokładzie, w tym 14. lot wykonany Black Hawkiem, a zarazem 10. raz, kiedy serce transportowano właśnie na pokładzie tej maszyny. Każda z tych liczb to konkretna historia walki o życie.
Dodano: 25.04.2025