Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci wzięli udział w pikniku pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w ostatnią sobotę wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym wraz z innymi służbami przed centrum handlowym Magnolia. Na miejscu odbył się Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci, konkursy z nagrodami, czy malowanie twarzy. Chętni mogli oznakować swoje rowery i poszerzyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wrocławian i osób odwiedzających wspomniane centrum handlowe.

W sobotę w godzinach od 10.00 do 16.00 przed centrum handlowym Magnolia wrocławscy policjanci wraz ze strażnikami granicznymi, żołnierzami, ratownikami medycznymi i strażakami zorganizowali piknik pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Jednym z głównych punktów programu był Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej dzieci. Rywalizacja na boisku była bardzo zawzięta i zakończyła się wyłonieniem zwycięzców i oczywiście odebraniem zasłużonych nagród.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przygotowali specjalny tor przeszkód pokonywany przez dzieci na rowerach. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach panujących na drodze. Obok tego stanowiska nie mogło zabraknąć punktu znakowania rowerów w ramach programu „Twój rower- Twoja własność”. Funkcjonariusze wszystkim chętnym na ich jednoślady nanieśli indywidualny numer wprowadzony do policyjnych systemów informatycznych. Każdy rower oznakowany w ten sposób przez policjantów stanowi mniej atrakcyjny przedmiot zainteresowania dla potencjalnych złodziei.

Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach i grach, w których również przewidziane były nagrody. Podekscytowane dzieci z chęcią wsiadały za kierownicę oznakowanego radiowozu i włączały sygnały pojazdu uprzywilejowanego.

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć policyjnej maskotki- komisarza Lwa, z którym dzieci z uśmiechem na twarzach pozowały do zdjęć.

Na kolejnym stanowisku policjanci pokazywali zasady udzielania pierwszej pomocy. Ten punkt programu cieszył się zainteresowaniem osób ze wszystkich grup wiekowych. Każdy mógł w tym miejscu przećwiczyć pod czujnym okiem wykwalifikowanych policjantów algorytm postępowania w przypadku utraty przytomności czy np. zadławienia. Policjanci przypomnieli o numerze 112, który należy wybrać, gdy potrzebujemy pomocy. Funkcjonariusze wytłumaczyli jakie informacje należy przekazać rozmówcy podczas takiej rozmowy. Pamiętajmy, że nawet najmłodsi mogą uratować czyjeś życie.

W tym miejscu należy wspomnieć o wciąż istniejącym zagrożeniu, jakim jest koronawirus. Dlatego podczas imprezy każdy chętny mógł zaszczepić się w przygotowanym przez MPK specjalnym autobusie.

Był to także dobry moment, aby porozmawiać z policjantami i zadać im pytania na nurtujące tematy, a takich podczas imprezy nie brakowało.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

 

 • Policjanci Wydziału Ruchu drogowego z dziećmi na specjalnym torze
 • Punkt znakowania rowerów
 • Stanowisko pierwszej pomocy
 • Stoisko z policyjnymi gadżetami
 • Wrocławianie przy stanowisku Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 • Młodzi piłkarze i policjant
 • Policjant na tle grających piłkarzy
 • Dzieci siedzące w oznakowanym radiowozie
 • Oznakowany radiowóz i stanowisko Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
 • Stanowisko pierwszej pomocy
 • Piknik rodzinny pod centrum handlowym
 • Wręczenie nagród dla piłkarzy

Opis filmu: film z pikniku rodzinnego pod centrum handlowym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.57 MB)

Pliki do pobrania

 • 110.52 KB
  Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony
Polska Policja