Bieżące informacje

Policjant z Sobótki odwiedził przedszkolaki z Bajkolandii

Data publikacji 20.09.2021

Nie tylko o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale nawet o sposobach udzielania pierwszej pomocy opowiadał dzieciom funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Sobótce. Sierżant sztabowy Ireneusz Godlewski wprowadzał maluchy w tajniki pomagania innym oraz opowiedział, co należy zrobić, aby wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy. Na koniec każdy przedszkolak dostał na pamiątkę odblask, który może mu się przydać podczas jesiennych spacerów.

Powiedzenie, że „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” jest bardzo, bardzo trafne. Czym wcześniej mały człowiek uzyska potrzebną i ważną wiedzę, lub nawet jej podstawy, tym lepiej. Dlatego też policjanci odwiedzają podopiecznych przedszkoli i szkół, aby już w najmłodszych latach przekazywać informacje, które mogą im się przydać np. w sytuacji zagrożenia. Taki cel przyświecał także sierżantowi sztabowemu Ireneuszowi Godlewskiemu z jednostki z podwrocławskiej Sobótki.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz zawitał do przedszkola Bajkolandia, gdzie czekały na niego podekscytowane wizytą maluchy. Policjant opowiedział jak wygląda praca w granatowym mundurze i czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze. Przypomniał, że nie tylko zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale też dbają o to, aby nie popełniano wykroczeń na drogach, czy aby każdy bezpiecznie doszedł lub dojechał do szkoły i przedszkola.

Jednak równie ważną kwestią jest pomaganie innym. Dlatego też policjant wprowadził dzieci w podstawy pierwszej pomocy. Oczywiście dostosowując przekazywaną wiedzę do wieku maluchów. Na specjalnym fantomie pokazał, w jaki sposób powinna być wykonywana resuscytacja. Każde z dzieci mogło samo spróbować wykonać masaż serca. Choć trochę brakowało im sił, to za kilka lat te umiejętności mogą być już wykonywane w praktyce. Jeśli oczywiście dojdzie do sytuacji, w której będą potrzebne.

Policjant przypomniał także o numerze alarmowym 112. Powiedział także, jakie informacje należy przekazać operatorowi, jeśli będzie się uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji. Nawet przedszkolak może bowiem uratować życie innym, jeśli właśnie w odpowiedni sposób wykona połączenie na numer alarmowy.

Każde z dzieci mogło na koniec spotkania zrobić sobie zdjęcie z policjantem, a także przymierzyć policyjną czapkę. Nie obyło się także bez prezentów w postaci opasek odblaskowych, które otrzymali uczestnicy spotkania. Kolejne już jest w planach, a funkcjonariusz z Sobótki opowie wówczas o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

żródło: Komisariat Policji w Sobótce

  • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz dzieci
  • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz dzieci
  • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz dzieci
Powrót na górę strony