Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Niebezpieczne zdarzenie drogowe na DW nr 347 w gminie Kąty Wrocławskie
Do groźnego wypadku doszło dziś przed godz. 6:30, na drodze wojewódzkiej nr 347 w pobliżu miejscowości Jaszkotle. Ze wstępnych ustaleń interweniujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca jadący osobową Skodą od miejscowości Cesarzowice w kierunku Pietrzykowc, zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy i nie zdążył zakończyć tego manewru bezpiecznie. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia z autobusem komunikacji międzymiastowej, którym podróżowało 17 osób. Na szczęście żadna z tych osób nie ucierpiała, ale zarówno kierowca oraz pasażerowie z auta osobowego, zostali w związku z doznanymi obrażeniami przewiezieni do wrocławskich szpitali. Droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy, a na miejscu pracują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
-
Nietrzeźwy, bez uprawnień i autem bez badań technicznych. Sposobem jazdy i brakiem świateł zwrócił na siebie uwagę policjantów
Policjanci z Komisariatu Policji w Kobierzycach zatrzymali w miniony weekend do kontroli podejrzanie jadącego i to bez włączonych świateł, kierowcę osobowego peugeota. Gdy tylko kierowca uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli powód tak nonszalanckiej jazdy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy, a to nie był jedyny z grzechów, które miał na sumieniu.
-
Można? Można! Policjanci z Wrocławia wzięli udział w Interkontynentalnym Maratonie Istambuł 2021
Policjanci z Wrocławia i Dolnego Śląska wzięli udział w międzynarodowych zawodach biegowych w Stambule, reprezentując członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji zrzeszonych w naszym regionie. Mieli okazję nie tylko uczestniczyć w biegu, ale również zapoznać się z lokalną kulturą i historią.
-
Próbował wręczyć policjantom łapówkę, aby uniknąć kary. Teraz grozi mu o wiele większa
Zamiast 3 lat pozbawienia wolności grozi mu aż 8. To wynik lekkomyślnego zachowania młodego mieszkańca Wrocławia, który chciał uniknąć odpowiedzialności, w związku z ujawnieniem przy nim narkotyków. 21-latek próbował wręczyć policjantom łapówkę, mimo ostrzeżeń z ich strony, że tego typu zachowanie jest przestępstwem. Mimo to mężczyzna nadal podejmował kolejne próby, co skończyło się dla niego zatrzymaniem i usłyszeniem zarzutów popełnienia dwóch przestępstw.
-
Na jednej ulicy w ciągu zaledwie godziny zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem narkotyków
Aż dwa lata pozbawienia wolności grożą dwóm kierowcom zatrzymanym przez funkcjonariuszy z wrocławskiego pionu prewencji. Co ciekawe, obaj zostali zatrzymani na tej samej ulicy i to w ciągu zaledwie godziny. Obaj też wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków, co oznacza, że popełnili poważne przestępstwo i ich nocna podróż zakończyła się wizytą w jednostce Policji i zatrzymaniem prawa jazdy.
-
Pomagają, chronią, dbają o bezpieczeństwo na drogach, ale też muszą dyscyplinować niektórych kierowców…
Część kierujących, a w szczególności Ci niestosujący się do obowiązujących przepisów i narażających tym samym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu, myślą o policjantach z drogówki wyłącznie w aspekcie obsługi wypadków, prowadzonych kontroli prędkości oraz mandatów. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach to bowiem wiele różnych zadań,nie tylko tych „bardziej przyjemnych”. Policjanci wielokrotnie służą pomocą, gdy tylko znajdują się w takiej sytuacji. Przykładem może być zdarzenie z ubiegłego tygodnia, z ul. Lotniczej, gdzie dwóch funkcjonariuszy drogówki, szybko pomogło mieszkance Wrocławia, w wymianie koła w kierowym przez nią osobowym volvo.
-
Okradał swojego pracodawcę. Nieuczciwy pracownik miał jednak na sumieniu więcej grzechów
Policjanci z Komisariatu Policji w Kobierzycach niezwłocznie interweniowali w jedynym z magazynów na terenie Bielan Wrocławskich, skąd otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony o zatrzymaniu pracownika, który jak się okazało okradał swojego pracodawcę. Na miejscu poza odnalezionymi przy 32-latku oraz w jego szafce służbowej „fantami”, mundurowi odkryli coś jeszcze...
-
Jesień i zima to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, czy też bezradnych
Do zimy zostało wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale niemal każdego dnia na dworze robi się coraz zimniej. Dlatego też policjanci monitorują sytuację w swoich rejonach służbowych i proponują pomoc każdemu, kto tylko jej potrzebuje. Nie bądźmy więc obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy tylko mamy podejrzenia, że ktoś może być narażony na wychłodzenie organizmu lub inne niebezpieczeństwo. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
Wrocławscy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne. Ich wpływ pozostaje długotrwały, czasem nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych…
-
Policjanci ze Śródmieścia odnaleźli poszukiwaną 68-letnią kobietę
Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście odnaleźli wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej, poszukiwaną 68-letnią mieszkankę Wrocławia. Dzięki szybkiemu podjęciu działań przez funkcjonariuszy oraz skorzystaniu z pomocy psa tropiącego, poszukiwaną kobietę udało się w bardzo krótkim czasie odnaleźć. 68-latka znalazła się pod odpowiednia opieką, a jej życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.