Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Zbliża się Sylwester i Nowy Rok - pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa
Okres panującej epidemii to trudny czas dla nas wszystkich, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem stosujmy się do zakazów i obostrzeń. W okresie noworocznym na Dolnym Śląsku będzie znacznie więcej policjantów i patroli, wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz osobom przebywającym w naszym regionie. Wzmożone działania będą realizować między innymi funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz pionu operacyjnego. Mundurowi będą reagować na wszystkie sytuacje, w których zostaną złamane przepisy prawa. Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego roku i początek nowego był dla nas wszystkich bezpieczny.
-
Wrocławscy policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o włamanie do budynku Zespołu Szkół nr 21 przy ulicy Piotra Ignuta
Intensywne czynności operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, przyniosły efekt w postaci zatrzymania dwóch mężczyzn mogących mieć związek z włamaniem i kradzieżą mienia z ZS nr 21 we Wrocławiu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą, gdy tylko otrzymali pierwsze zgłoszenie. Ujawnili i zabezpieczyli procesowo ślady oraz narzędzia, które prawdopodobnie były wykorzystywane przez sprawców. Następnie kilkaset godzin pracowali nad tym, aby namierzyć podejrzanych i odzyskać skradzione przedmioty. Oboje są mieszkańcami Wrocławia i obecnie przebywają w policyjnym areszcie. Policjanci nie wykluczają, że mogą mieć więcej przestępstw na swoim koncie. Grozić im może kara 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjant oraz żołnierze WOT wspólnie pomogli mężczyźnie, który zasłabł
Mężczyźnie, który przewrócił się na ulicy Ślężnej, ruszył na pomoc policjant będący w czasie wolnym od służby oraz dwaj koledzy z szeregów WOT. Okryli go kurtką, aby nie doprowadzić do wyziębienia, a kiedy odzyskał przytomność, przeprowadzili go na stację benzynową, gdzie mogli bezpiecznie oczekiwać na przyjazd wezwanej karetki pogotowia. To wspaniały przykład tego, że służby mundurowe zawsze są gotowe, aby pomagać potrzebującym, ale też podejmować wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa wrocławian.
-
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, więc walczmy razem z koronawirusem…
Jak będzie wyglądać jutro nasza rzeczywistość, zależy w dużej mierze od Naszej wspólnej odpowiedzialności. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid-19 wymaga od nas wszystkich podejmowania zdecydowanych działań. Najprostszymi z nich są m.in. stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego. Cel jest jeden – ochrona życia i zdrowia! Jeśli poczujesz się źle i masz podejrzenia, że przyczyną może być koronawirus, zgłoś ten fakt natychmiast swojemu lekarzowi, zrób test i odizoluj się od innych do czasu ustania zagrożenia. Bądź także nowoczesny i odpowiedzialny — korzystaj z aplikacji kwarantanna domowa!
-
Siedziała na fotelu pasażera, a po policyjnej kontroli trafiła za kratki
Wrocławscy policjanci po północy przeprowadzali kontrolę drogową osobowego Audi. Wprawdzie nie mieli żadnych zastrzeżeń co do kierującego autem, ale sprawa miała się zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o pasażerkę pojazdu. Policjanci ujawnili w torebce 27-latki narkotyki. Łącznie wywiadowcy zabezpieczyli ponad 100 porcji handlowych marihuany, a wrocławianka dalszą część nocy spędziła w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
-
Fajerwerki - postaw na bezpieczeństwo!
Przed nami oczekiwana noc sylwestrowa pełna magicznej atmosfery i nadziei, że nadchodzący rok będzie bardzo udany. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Ale to również noc, podczas której odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. Niestety używanie środków pirotechnicznych bardzo często wiąże się z ogromną ilością poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości przykrych wydarzeń jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zawsze zgodnie z instrukcją. Dlatego policjanci jak co roku sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich sprzedaży.
-
Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano z wody mężczyznę, który usiłował targnąć się na swoje życie
Policjanci otrzymali zgłoszenie od członów rodziny, że 61-latek zamierza popełnić samobójstwo i prawdopodobnie będzie chciał utopić się w rzece. Zareagowali natychmiast i pojechali nad wodę, gdzie po przejściu przez gąszcz krzaków, zauważyli desperata. Mężczyzna nie reagował na słowa płynące z ust rodziny oraz funkcjonariuszy, w związku z tym decyzja mogła być tylko jedna. Ponieważ jego życie było zagrożone, policjant wszedł do wody i przemieścił się w kierunku mężczyzny, a następnie po negocjacjach pomógł wydostać się na brzeg. Temperatura otoczenia była bliska zera, więc pomoc medyczna okazała się niezbędna…
-
Zima to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, czy tez bezradnych
Zima już za oknami i każdego dnia na dworze robi się coraz chłodniej. Dlatego też policjanci monitorują sytuację w swoich rejonach służbowych i proponują pomoc każdemu, kto tylko jej potrzebuje. Nie bądźmy więc obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy tylko mamy podejrzenia, że ktoś może być narażony na wychłodzenie organizmu lub inne niebezpieczeństwo. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
Kierowca bez uprawnień, a pasażerka z narkotykami. Nerwowe zachowanie i drzwi na dachu auta, zwróciły uwagę wrocławskich policjantów
Policjanci z wrocławskiej drogówki każdego dnia przeprowadzają dziesiątki kontroli drogowych. Podczas patrolu ulic Nadodrza zatrzymali do kontroli, kierującego osobowym volkswagenem. 24-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, oraz troje jego pasażerów zwrócili na siebie uwagę mundurowych nerwowym zachowaniem i nietypowym ładunkiem, przewożonym na dachu auta. W trakcie interwencji okazało się, że młody kierowca nie ma uprawnień, a jedna z pasażerek posiada, przy sobie narkotyki.
-
Policjanci z Krzyków przyjęli w „Szczepciobusie” trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19
28 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji Wrocław- Krzyki zaszczepili się w Mobilnym Punkcie Szczepień MPK trzecią dawką przeciwko COVID-19. „Szczepciobus” stanął wczoraj przy zajezdni tramwajowej na ulicy Kamiennej. Policjanci zachęcają do zaszczepienia się i przypominają, jak bardzo jest to ważne w walce przeciwko pandemii.
