Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo od najmłodszych lat podczas spotkań z wrocławskimi policjantami
W ostatnim czasie funkcjonariusze odwiedzili przedszkole Akademia Małych Smoków, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji związanych z policyjną służbą. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, Wydziału Ruchu Drogowego, a także przewodnik z psem policyjnym Alfą. Najmłodsi mieli również okazję spotkać Komisarza Lwa, który wzbudzał duże zainteresowanie.
-
Międzynarodowa akcja przeciwko przestępczości ekonomicznej. Polscy policjanci wsparli działania Europolu
Funkcjonariusze Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji w dniach 19–22 maja 2026 roku uczestniczyli w międzynarodowej operacji koordynowanej przez Europol pod nazwą „Projekt A.S.S.E.T.” (Asset Search & Seize Enforcement Taskforce). Celem przedsięwzięcia było wykrycie i zabezpieczenie majątku pochodzącego z działalności przestępczej.
-
Dom powinien być bezpiecznym miejscem - międzynarodowa kampania na rzecz zapobiegania zaginięciom dzieci
25 maja 2026 roku, w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, Fundacja AMBER Alert wraz z krajami partnerskimi zainaugurowała ogólnoeuropejską kampanię społeczną pod hasłem „Dom powinien być bezpiecznym miejscem”. W inicjatywę zaangażowała się również polska Policja, reprezentowana przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.
-
Podziękowania dla wrocławskiego policjanta z komisariatu na Krzykach
Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania skierowane do policjanta z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. Rodzice, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji związanej z brakiem kontaktu z córką, w przesłanym piśmie wyrazili uznanie dla profesjonalizmu, spokoju, empatii i zaangażowaniu funkcjonariusza. Jednocześnie podkreślili, że jego postawa dała im poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcia.
-
Dzięki czujnej kobiecie i szybkiej reakcji policjantów 2-letni chłopiec bezpiecznie wrócił pod opiekę matki
Czujność przypadkowej kobiety oraz natychmiastowa reakcja policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec zapobiegły możliwej tragedii. Chłopiec w wieku 2 lat, który bez opieki znalazł się w rejonie ruchliwej jezdni, został zauważony przez kobietę, gdy wszedł w pobliże drogi. Zgłaszająca natychmiast zareagowała, odprowadziła dziecko w bezpieczne miejsce i powiadomiła służby. Policjanci przybyli na miejsce rozpoczęli działania, aby ustalić, skąd dziecko oddaliło się od opiekunów. Po sprawdzeniu okolicy i rozmowach z mieszkańcami funkcjonariusze odnaleźli matkę chłopca i przekazali jej dziecko pod opiekę.
-
Powiatowy Piknik Rodzinny w Dobrzykowicach z udziałem wrocławskiej Policji – zapraszamy całe rodziny
Już w tą sobotę, 30 maja, o godz. 11:00 na terenie przy szkole w Dobrzykowicach odbędzie się Powiatowy Piknik Rodzinny. To propozycja dla mieszkańców, którzy chcą spędzić czas w rodzinnej atmosferze, skorzystać z przygotowanych atrakcji i spotkać się także z przedstawicielami służb mundurowych.
-
Zabezpieczenie meczu piłki nożnej Śląsk Wrocław - Pogoń Grodzisk Mazowiecki
W niedzielę o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim Tarczyński Arena policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami WKS Śląsk Wrocław a Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze z Wrocławia. W trakcie meczu zatrzymano 1 osobę, przy której pracownicy ochrony ujawnili race. Za wnoszenie na teren imprezy masowej materiałów pirotechnicznych grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
-
VII Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej wygrał Damian
W piątek jaworscy policjanci zorganizowali VII Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej pod hasłem „Policja - Dzieciom”, objęty honorowym patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. A wszystko to dzięki 251 policjantom reprezentującym 18 jednostek garnizonu dolnośląskiego i drużynie z województwa lubuskiego oraz 3 Dywizji Wojsk Amerykańskich Garnizonu Bolesławiec, którzy wzięli udział w zmaganiach nie tylko na murawie, ale także w walce o zdrowie jaworskiego policjanta.
-
Wrocławscy policjanci jednego dnia uczestniczyli w trzech wydarzeniach plenerowych organizowanych na terenie miasta
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu byli obecni podczas Dni Odry, Dni Otwartych MPK Wrocław oraz festynu sportowo-rekreacyjnego Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław. Była to doskonała okazja do spotkania z mieszkańcami, edukacji najmłodszych, promowania bezpiecznych zachowań, znakowania rowerów i pokazania, że policyjna służba to nie tylko interwencje, ale również codzienny kontakt ze społecznością lokalną.
-
Mundurowa rodzina pamięta. Jubileusz Pani Magdaleny Skury-Łuczyńskiej
Delegacja dolnośląskiej Policji odwiedziła Panią Magdalenę Skurę-Łuczyńską — wdowę po podkom. Danielu Łuczyńskim, który zginął podczas pełnienia służby w 2023 roku. Okazją do spotkania były jubileuszowe 50. urodziny. W imieniu kierownictwa dolnośląskiego garnizonu przekazano życzenia, kwiaty oraz wyrazy pamięci i wsparcia, podkreślając, że rodziny poległych funkcjonariuszy niezmiennie pozostają częścią policyjnej wspólnoty.