Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Konkurs plastyczny pn. „Policja w akcji”
Wydział Prewencji i Patrolowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu organizuje, pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, konkurs plastyczny dla dzieci klas IV-V z terenu powiatu wrocławskiego. Celem konkursu plastycznego pn. „Policja w akcji”, jest zaprojektowanie okładki książeczki profilaktycznej. Prace należy przesłać na adres komendy miejskiej do 5 maja br.
-
Podziękowanie dla policjantów z Sobótki za odzyskanie skradzionego roweru podczas wyścigu kolarskiego
Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania w związku z odzyskaniem przez funkcjonariuszy z Sobótki utraconego roweru wraz z nawigacją, do którego doszło podczas wydarzenia kolarskiego „Ślężański Mnich” w Sobótce. Policjanci pełniący służbę przy zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież nowego, dwudniowego roweru oraz nawigacji o łącznej wartości ponad 28 tyś. zł.
-
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zatrzymali sprawcę podczas oszustwa przy wykorzystaniu kodów Blik
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zatrzymali mężczyznę, który – jak wynikało z okoliczności zdarzenia, dokonywał wypłat środków pieniężnych pochodzących z przestępstwa przy pomocy kodów Blik. Do wypłaty doszło na terenie Wrocławia przy wykorzystaniu jednego z bankomatów banku. Sprawca 45-letni mężczyzna usłyszał zarzuty a następnie został przekazany Straży Granicznej z wnioskiem o deportację.
-
Pościg podczas wyścigu „Ślężański Mnich 2026” – policjanci z Sobótki zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali mienie o znacznej wartości
Policjanci z Komisariatu Policji w Sobótce, pełniący służbę przy zabezpieczeniu wyścigu kolarskiego „Ślężański Mnich 2026”, namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież nowego, dwudniowego roweru oraz nawigacji o łącznej wartości ponad 28 tys. zł. 20-letni sprawca podjął próbę ucieczki trasą zawodów kolarskich, wyprzedzając peleton znajdował się w czołówce wyścigu. Sprawca usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
-
Niebezpieczna prędkość na drodze ekspresowej – kierowca Audi ukarany wysokim mandatem
W ostatnim czasie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze ekspresowej. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych i 14 punktami karnymi.
-
Ogólnopolski konkurs „Odblaskowa szkoła” 2025 rozstrzygnięty
Komisja konkursowa Komendanta Głównego Policji wyłoniła ogólnopolskiego laureata konkursu, którym została Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim.
-
Podsumowanie tygodnia działań dolnośląskich policjantów pn. Bezpieczna 35
Od 3 do 17 kwietnia 2026 roku dolnośląscy policjanci prowadzą intensywne działania kontrolne pn. Bezpieczna 35. Celem akcji jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze poprzez sprawdzanie przestrzegania obowiązujących limitów prędkości, prawidłowości wyprzedzania i zmiany pasa ruchu.
-
Skuteczna współpraca dolnośląskich policjantów zakończona zatrzymaniem sprawcy rozboju i usiłowania zabójstwa
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu namierzyli i zatrzymali tuż przed świętami podejrzanego, który odpowie za usiłowanie zabójstwa 26-letniego mężczyzny. Do zatrzymania doszło w Zgorzelcu, zanim przestępca zdążył opuścić terytorium Polski. Mężczyzna decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
-
Słowa uznania i wdzięczności dla wrocławskich policjantów
Podziękowanie skierowane do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu opisuje wzorową postawę funkcjonariuszy pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec. Autor listu wyraża wdzięczność za ich szybkie i profesjonalne działania w sytuacji zaginięcia jego 86-letniej mamy, chorującej na Alzheimera. Dzięki ich profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu seniorka została odnaleziona cała i zdrowa.
-
#SuperDzielnicowy 2026! - zbliżamy się do finału
Jeszcze tylko tydzień można oddawać głosy w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026 i walczyć o atrakcyjne nagrody. W bieżącym sezonie głosowanie trwa od 16 lutego do 16 kwietnia 2026 r. Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty wkroczyła do akcji i w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, prowadzą internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku Plebiscyt odbywa się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!
