Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Dwa pojazdy skradzione z salonów aut używanych odzyskane przez wrocławskich policjantów, a sprawcy zatrzymani [FILM/FOTO]
Wszystko zaczęło się od zdarzenia drogowego w jednej z podwrocławskich miejscowości, a zakończyło na ujawnieniu szeregu wykroczeń, przestępstw, odzyskaniu skradzionych pojazdów i zatrzymaniu dwóch osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna z kobietą, wykazując zainteresowanie kupnem pojazdów, odwracali uwagę sprzedających. W pierwszym przypadku ukradli kluczyki, wracając po kilku godzinach po auto, a kolejnej kradzieży dokonali podczas prezentacji pojazdu, odjeżdżając z salonu. Przestępczemu duetowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
-
Pewien szczegół na zdjęciu osoby w policyjnej bazie zdradził mężczyznę, który podawał funkcjonariuszom nie swoje dane
Ujawnione dwa wykroczenia i dwa przestępstwa ma na sumieniu nieodpowiedzialny 23-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicy ulicy Szklarskiej. Współdziałanie policjantów z dwóch wydziałów wrocławskiej komendy miejskiej uniemożliwiły doprowadzenie do ewentualnej tragedii, jaką mógł spowodować będący pod wpływem kokainy kierujący, który w dodatku próbował zmylić funkcjonariuszy co do swoich faktycznych danych. Zdradził go pewien szczegół na zdjęciu w policyjnej bazie.
-
Dwa i pół tysiąca złotych mandatu dla pijanego rowerzysty z Jordanowa Śląskiego
Pomimo licznych apeli wrocławskich policjantów o rozwagę i rozsądek, nadal każdego dnia zatrzymywani są nieodpowiedzialni kierujący. Wielu z nich porusza się pojazdami mechanicznymi, ale równie niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest spotkanie z nietrzeźwymi cyklistami. Taka przejażdżka kosztowała jednego z nich 2500 zł.
-
Uważaj na ,,kieszonkowców’’! Lubią zatłoczone miejsca w galeriach handlowych i środkach komunikacji zbiorowej
Zdarzają się sytuacje, kiedy w roztargnieniu nie myślimy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa np. podczas robienia zakupów lub przemieszczając się środkami komunikacji zbiorowej. Wtedy najczęściej dochodzi do różnego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji, w tym kradzieży naszego mienia. W zainteresowaniu złodziei oprócz portfeli czy pieniędzy znajdujących się w kieszeniach są również torebki, plecaki czy teczki. Wrocławscy policjanci przypominają kilka zasad, które ochronią nas przed zagrożeniem jakim jest kradzież w miejscach publicznych.
-
Kierował pod wpływem marihuany, a jej zapas miał w miejscu zamieszkania
Policjanci z drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd, którym się porusza od dwóch lat nie był poddawany badaniom technicznym. Jakby tego było mało, mundurowi w miejscu zamieszkania 25-latka ujawnili kilka porcji handlowych marihuany.
-
UWAGA! Oszuści chwycą się każdego sposobu by się uwiarygodnić. Ostrzeż znajomych!
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję. Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
-
Podpalili drzwi w mieszkaniu oblewając je łatwopalną cieczą. Zostali zatrzymani przez policjantów
Funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich zostali skierowani przez dyżurnego do jednej z miejscowości na terenie gminy. W zgłoszeniu była informacja o podpaleniu, przez grupę mężczyzn, drzwi wejściowych do mieszkania. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, zatrzymując czterech sprawców, którzy wspólnie dokonali zniszczenia drzwi przy pomocy łatwopalnej cieczy. Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.
-
Najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a chcąc ukryć się przed policjantami zjechał z jezdni, wyłączył silnik i światła oraz rozłożył fotel
Policjanci z drogówki w jednej z podwrocławskich miejscowości wydali kierującemu nissanem polecenie do zatrzymania się, do kontroli. Mężczyzna jednak zlekceważył ich, podejmując próbę ucieczki. Policjanci po chwili zatrzymali 42-latka, który za przyczynę swojego zachowania wskazał wypity wcześniej alkohol i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wsiadł za kierownicę, pomimo iż wcześniej zażywał środki odurzające
Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli podejrzanie zachowującego się kierującego osobowym audi. Uwagę kontrolujących zwrócił niepewny sposób prowadzenia auta przez 36-letniego wrocławianina. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził wykonany test, który wykazał obecność THC w jego organizmie.
-
Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez wrocławskich policjantów na lotnisku chwilę przed wylotem z Polski
Policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiego Grabiszynka ustalili sprawcę kradzieży rozbójniczej dokonanej w jednym z dyskontów na terenie miasta. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 44-letniego sprawcy na wrocławskim lotnisku, podczas gdy oczekiwał na samolot. Mężczyzna usłyszał już zarzut z artykułu 281 Kodeksu karnego, a grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
