Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Przyjdź i oddaj krew dla Nadii oraz innych dzieci z Przylądka Nadziei
Już w najbliższą środę możesz przyjść i oddać krew dla potrzebujących jej dzieci. Policjanci właśnie w ten dzień przygotowali kolejną już akcję apelując do wszystkich krwiodawców o to, aby podzielili się tym życiodajnym płynem. Krew potrzebna jest między innymi w Przylądku Nadziei. Oczekuje jej tam córka staromiejskiego policjanta – mała Nadia, która zachorowała na białaczkę. Liczy się wsparcie każdego honorowego krwiodawcy – zapraszamy 2 marca 2022 roku w godzinach od 8.30 do 12.30 w pomieszczeniach klubu Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, przy pl. Muzealnym 16.
-
Bezpiecznie podczas meczu pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin [FILM/FOTO]
Mecz piłki nożnej rozegrany 27 lutego br. we Wrocławiu pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, przebiegł spokojnie. Nie odnotowano żadnych incydentów mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego.
-
Kolejny strzelec zatrzymany przez wrocławskich policjantów [FILM/FOTO]
To już kolejny zatrzymany nieletni z szajki, która dla zabawy strzelała do okien budynków na wrocławskim Ołbinie. Nastoletnich sprawców rozpracowali funkcjonariusze z Ogniwa do spraw Nieletnich tamtejszego komisariatu. W ubiegłym tygodniu w ich ręce wpadli dwaj nastolatkowie, przy których zabezpieczyli broń pneumatyczną. Okazało się, że ich kompanem w trakcie niektórych nieodpowiedzialnych zabaw był 14-latek. Policjanci podczas jego zatrzymania zabezpieczyli kolejną wiatrówkę na sprężone powietrze wraz z nabojami CO2.
-
„Senior online” - spotkanie dla seniorów już w poniedziałek 7 marca br. Koniecznie skorzystaj z linku w komunikacie!
Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach naszego województwa i to w jednym czasie. Skierowany jest do głównie do seniorów, a jego cel to podnoszenie bieżące zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. W poniedziałek (7 marca br.) takie właśnie spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 i prowadzić je będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
-
Podsumowanie minionego weekendu z perspektywy wrocławskich policjantów
Blisko 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując 37 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 16 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 9 nietrzeźwych kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.
-
Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie zdecydowała się wsiąść za kierownicę
Kolejna osoba prowadząca pojazd w stanie nietrzeźwości wyeliminowana z ruchu. Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego zatrzymali na wrocławskim Śródmieściu 45-letnią kobietę, prowadzącą osobowego Peugeota będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile tej substancji w jej organizmie. Zgodnie z artykułem 178a Kodeksu karnego, grozić jej może teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nie daj się oszukać podczas internetowych zakupów!
Zakupy bez wychodzenia z domu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, głównie z powodu wygody, bo bez opuszczania domu możemy zamówić przedmioty, które są dostarczane w krótkim czasie do naszych drzwi. Czy zawsze jest to bezpieczne? W jaki sposób uniknąć stania się ofiarą internetowych oszustów? Oto kilka rad wrocławskich policjantów…
-
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontakt z Policją jest maksymalnie uproszczony. Nie musisz osobiście przychodzić na komisariat
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Sposób zgłoszenia lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jeszcze nigdy nie był taki prosty. Aby skorzystać z tego udogodnienia wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę www i dostęp do Internetu. Wykonanie kilku kliknięć umożliwi zgłoszenie problemu niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wielu innych. W dobie panującej epidemii, lepiej pozostać w domu i zgłoszenie wysłać przez KMZB.
-
Jedna kontrola drogowa, dwóch zatrzymanych
Kontrola przeprowadzona przez policjantów z wrocławskiej drogówki doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, przy których odnaleziono narkotyki. Jakby tego było mało, siedzący za kierownicą 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo zdecydował się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Zatrzymanej dwójce grozić może teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.
-
Noś odblaski! Daj się zobaczyć! Nie daj się zabić!
Zimowe dni są krótkie i wcześnie zapada zmrok, dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo podczas korzystania z dróg. Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych, które bardzo często ratują życie.
