Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
W domu zatrzymanego za narkotyki mężczyzny policjanci ujawnili kilka skrajnie zaniedbanych psów [FOTO]
Zaczęło się od zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny z narkotykami. Widok, na jaki natrafili mundurowi, gdy pojechali z 29 – latkiem do jego miejsca zamieszkania, był przerażający. W lokalu mieszkalnym policjanci zastali skrajnie zaniedbane psy trzymane w fatalnych warunkach. Zwierzęta załatwiały się w mieszkaniu, a wodę piły z toalety. Niestety okazało się, że w lokalu znajduje się również truchło jednego czworonoga. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli tam kolejne porcje amfetaminy. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi i znajdują się teraz pod opieką odpowiednich instytucji.
-
Nie zatrzymali się do kontroli. 33-latek wraz z pasażerami odpowiedzą teraz przed sądem [FOTO]
33-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej miał wiele na sumieniu. Od niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, po nieprawidłowy stan techniczny, jazdę w stanie nietrzeźwości, aż po posiadanie narkotyków… ale na tym nie kończy się lista czynów, za które odpowie kierujący. Okazało się, że był osobą poszukiwaną i nie posiadał uprawnień do kierowania. Przed sądem staną także jego pasażerowie.
-
Wrocławscy policjanci poszukują sprawców kradzieży rozbójniczej (PUBLIKACJA WIZERUNKÓW)
Policjanci z komisariatu na Krzykach poszukują sprawców kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło przy ul. Suchej we Wrocławiu, w okolicach galerii handlowej. Sprawcy wyrwali telefon komórkowy innej osobie, a następnie grozili jej pobiciem, po czym uciekli w kierunku skrzyżowania ul. Suchej z ul. Dyrekcyjną. Publikujemy nagranie z wizerunkami trzech młodych mężczyzn, którzy mogą mieć informacje na temat tego zdarzenia. Prosimy wszystkie osoby, które ich rozpoznają o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki pod nr telefonu 601-812-319 lub z dyżurnym jednostki pod numerami 47 871 16 00, 47 871 16 01, 47 871 16 02, 47 871 16 03. Zapewniamy anonimowość.
-
Sprawca rozboju zatrzymany przez wrocławskich policjantów w Białymstoku
Szeroko zakrojone czynności operacyjne oraz intensywna praca Funkcjonariuszy z Referatu dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki doprowadziły do zatrzymania przez nich na terenie Białegostoku sprawcy rozboju. 35-latek napadł i okradł 49-letnią mieszkankę stolicy Dolnego Śląska. Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie wobec zatrzymanego mężczyzny.
-
Wrocławska drogówka mierzyła odległość między pojazdami przemieszczającymi się autostradą A4 [FOTO]
W ubiegły piątek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej kontrolowali kierujących pod kątem przestrzegania prawidłowych odstępów od poprzedzanego pojazdu. Działania prowadzone były udządzeniem z trybem pracy DBC (Distance Between Cars) mierzącym odległości pomiędzy pojazdami. Tego typu akcje będą prowadzone cyklicznie.
-
Wzmożone działania na drogach powiatu wrocławskiego [FILM]
Za wrocławskimi policjantami intensywny weekend. Od piątku funkcjonariusze różnych pionów prowadzili szeroko zakrojone działania w wielu obszarach, takich jak badanie trzeźwości kierujących, pomiar zachowywanej odległości między pojazdami, a także wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu. Ostatnia z wymienionych akcji ukierunkowana była na sprawne i skuteczne rozpoznanie, zapobieganie i zwalczanie przestępczości związanej z kradzieżami pojazdów.
-
Kryminalni z Kobierzyc zatrzymali sprawcę licznych włamań do domów jednorodzinnych i gospodarstw rolnych. 43-letni mieszkaniec gminy Kobierzyce trafił do aresztu [FOTO]
Policjanci z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Kobierzycach zatrzymali złodzieja, który w okresie od stycznia do marca włamywał się i okradał domy oraz gospodarstwa rolne. 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzione mienie, którego cześć zwrócono już właścicielom. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu.
-
„Trzeźwy poranek” – podsumowanie weekendowej akcji wrocławskiej drogówki
Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jednak nie zagrożenie karne jest najważniejsze, a fakt, że nietrzeźwi kierowcy stale powodują wiele nieodwracalnych w skutkach zdarzeń, często tragicznych. Należy więc zawsze pamiętać o tym, gdy widzi się osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwiając jej jazdę, możemy uratować czyjeś życie lub zdrowie. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z wrocławskiej drogówki stale prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, w minioną sobotę oraz niedzielę realizowali pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano prawie 700 kierujących, a wśród nich 4 znajdowało się w stanie nietrzeźwości.
-
Podsumowanie minionego weekendu od strony wrocławskiej Policji
Ponad 1100 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując 39 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 15 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 12 nietrzeźwych kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.
-
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontakt z Policją jest maksymalnie uproszczony. Nie musisz osobiście przychodzić na komisariat
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Sposób zgłoszenia lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jeszcze nigdy nie był taki prosty. Aby skorzystać z tego udogodnienia wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę www i dostęp do Internetu. Wykonanie kilku kliknięć umożliwi zgłoszenie problemu niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wielu innych. W dobie panującej epidemii, lepiej pozostać w domu i zgłoszenie wysłać przez KMZB.
