Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Eskalacja agresji pomiędzy pieszym, a kierowcą pojazdu zakończona w policyjnym komisariacie
Do niepotrzebnej sytuacji doszło na wrocławskim Grabiszynie przy parkingu jednego z centrów handlowych. Doszło tam do obraźliwej wymiany zdań pomiędzy pieszym i kierującym autem. Pozornie zachowanie obu mężczyzn miało swoje uzasadnienie, ale czy sposób na zwrócenie uwagi, a następnie odpowiedź na nią było odpowiednie? Na to pytanie powinni odpowiedzieć sobie obaj uczestnicy, ale też my sami będąc często świadkiem takich zdarzeń w życiu codziennym. Policjanci apelują o kulturę na drodze oraz szacunek wobec innych osób w przestrzeni publicznej.
-
Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony oszustów o rzekomo zagrożonych Twoich oszczędnościach w banku
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed połączeniami telefonicznymi, w których oszuści podszywają się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania (np. pracownika Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pracownika Związku Banków Polskich, czy policjanta).
-
Dzisiaj podsumowanie efektów akcji pk. ”PRĘDKOŚĆ”. Wczoraj prowadzili ją policjanci z wrocławskiej drogówki
Wczoraj funkcjonariusze wrocławskiej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzali m.in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 290 pojazdów i niestety, aż 146 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.
-
Policjanci z komisariatu Wrocław-Osiedle w ostatniej chwili pomogli kobiecie, która chciała odebrać sobie życie
Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z komisariatu przy ul. Kiełczowskiej otrzymali informację o 25-letniej kobiecie, która podjęła dramatyczną decyzję chcąc popełnić samobójstwo. Policjanci zareagowali natychmiast i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego udali się pod wskazany adres. Na miejscu obecny był partner 25-latki, który lokalizując jej telefon pomógł policjantom w jej odnalezieniu. Młodą kobietę funkcjonariusze dostrzegli siedząca na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Ściągnęli ją z torów i udzielili pomocy. Jej życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
-
Niebezpieczna policyjna interwencja
Wczoraj, około godz. 23.00 wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie od matki 43-letniego mężczyzny, że jej syn leczony psychiatrycznie jest agresywny i chce ją pobić. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, w rejon ul. Wróbla skierowani zostali niezwłocznie funkcjonariusze. Policjanci przed wejściem do mieszkania, zanim jeszcze podjęli czynności, zostali niespodziewanie zaatakowani przez mężczyznę, który trzymał w ręku maczetę. Jeden z policjantów został raniony w szyję oraz plecy i po tej sytuacji dobył broń, a następnie oddał strzał w kierunku napastnika...
-
Wrocławscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn mogących mieć informacje w sprawie znieważenia osoby na tle narodowościowym
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki prowadzą czynności w sprawie znieważenia osoby na tle narodowościowym, do którego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku w jednym z wrocławskich marketów. Osobami mogącymi mieć informacje na temat tego zdarzenia są dwaj mężczyźni, których wizerunki zarejestrował monitoring. Jeśli rozpoznajesz któregoś z nich, skontaktuj się z nami lub zadzwoń. Gwarantujemy anonimowość.
-
Podsumowanie trzydniowych działań pn. „Alkohol i narkotyki”. Wrocławscy policjanci przebadali ponad 4600 kierujących
Bardzo wiele tragicznych zdarzeń drogowych jest następstwem spożycia alkoholu lub zażyciem środków odurzających przez uczestników ruchu. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili od minionej soboty aż do wczoraj wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy o tym, gdy widzimy osobę, która piła alkohol lub jest pod wpływem środków odurzających i chce prowadzić samochód lub inny dowolny pojazd, a mając świadomości ile osób ginie na drogach właśnie przez tego typu nieodpowiedzialnych kierujących zawsze reagujmy. Możemy uratować nie tylko ich życie i zdrowie, ale również zdrowie i życie innych osób.
-
Wrocławscy policjanci poszukują mężczyzny mogącego mieć informacje w sprawie oszustwa na gazownika
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście prowadzą czynności w sprawie oszustwa na tzw. gazownika, do którego doszło 9 stycznia br. w jednym z mieszkań przy ul. Wyszyńskiego. Policjanci publikują wizerunek osoby mogącej mieć informacje na temat tego zdarzenia. Jeśli wiesz kim jest ta osoba, to skontaktuj się z nami lub zadzwoń pod numer tel. Wydział Kryminalny KP Śródmieście 47 871 41 20 lub dyżurny tej jednostki 47 871 43 58.
-
Webinarium CEDUR pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”
Webinarium przeznaczone jest dla seniorów, aby zwiększyć świadomość i uwrażliwić tę grupę społeczną na zagrożenia występujące w Internecie. Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.
-
Kierowca taksówki zatrzymany z narkotykami i przedmiotem przypominającym broń palną
Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kierowcę taksówki, który w swoim pojeździe posiadał blisko 250 sztuk porcji marihuany oraz przedmiot przypominający broń palną. Najprawdopodobniej, jak się okazało 23-letni mieszkaniec Wrocławia trudni się nie tylko przewozem osób, ale także sprzedażą środków odurzających.
