Bieżące informacje

Obywatelka Ukrainy miała problem z opuszczeniem parkingu przy lotnisku. Pomogli dzielnicowi

Data publikacji 05.07.2022

Na ręce komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna wpłynęły podziękowania od Prezesa Zarządu Port Lotniczy Wrocław S.A., w których opisał sytuację obywatelki Ukrainy mającej trudności w poruszaniu się po terenie lotniska. Z pomocą przyszli dzielnicowi, którzy zajęli się kobietą i spokojnie wskazali drogę wyjazdową.

Policjanci niejednokrotnie mają okazję pomagać osobom w potrzebie. W trudnej sytuacji znalazła się obywatelka Ukrainy, która razem ze swoimi dziećmi próbowała opuścić teren wrocławskiego lotniska. Niestety nie znała ona języka polskiego, a na swojej drodze napotkała problemy komunikacyjne. 

Zauważyli ją dzielnicowi II Rewiru z komisariatu przy ul. Połbina. Natychmiast podeszli do pojazdu kobiety i udzielili jej niezbędnych wskazówek. Pomimo barier językowych, mundurowi spokojnie pokazali jej, jak wyjechać z terenu lotniska. 

Prezes zarządu wrocławskiego Portu Lotniczego kilkukrotnie podkreślił w podziękowaniach profesjonalizm i empatię, jaką wykazali się policjanci. 

              

Bardzo dziękujemy za te słowa uznania i cieszymy się, że kolejny raz wrocławscy policjanci mogli komuś bezinteresownie pomóc.

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony