Siedziba KMP

Dostępność architektoniczna

Data publikacji 30.10.2020

Siedziba Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w której interesanci mogą załatwić sprawę znajduje się na ul. Sołtyysowickiej 21 we Wrocławiu. Siedziba oznaczona jest nazwą ulicy oraz tablicą informacyjną na gmachu budynku.

Wejście główne dla interesantów znajduje się od ul. Sołtysowickiej 21 w części środkowej budynku ze szklanym zadaszoniem – akcentujące wejście główne z przeszklonymi drewnianymi drzwiami. Po prawej stronie drzwi wejściowych usytułowany jest vidodomofon przywoławczy do biura przepustek. Przy drzwiach wejściowych wewnątrz budynku znajduje się winda przeznaczona dla osób niepełnosprawnych

W hallu głównym na półpietrze znajduje się punkt recepcyjny z kontrolą ruchu osobowego i biurem przepustek. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Po prawej stronie od wejścia znajduje się aparat telefoniczny. Można z niego skorzystać aby połączyć się z policjantem lub pracownikiem Policji.

Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie KMP w obecności funkcjonariusza lub pracownika Policji (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami wyposażonymi w System Kontroli Dostępu, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą schody.

Interesanci mogą być obsłużeni w holu w punkcie recepcyjnym.

W budynku jest winda. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Przed budynkiem, na parkingu od ul. Sołtysowickiej wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Istnieje możliwość załatwienia sprawy z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony