Komisariat Policji Wrocław Osiedle

Dostępność Architektoniczna Komisariatu Policji Wrocław Osiedle

Data publikacji 04.11.2020

Siedziba Komisariatu Policji Wrocław Osiedle znajduje się przy ul. Kiełczowskiej 15 we Wrocławiu, budynek jest oznaczony tablicą informacyjną. Wejście główne dla interesantów znajduje się na ścianie bocznej budynku od ul. Kiełczowskiej, nad wejsciem znajduje się zadaszenie. Drzwi podwójne przeszklone, prowadzą do poczekalni dla interesantów, na której znajduje się przeszkolne okno na stanowisko dyżurnego. Okno posiada część ruchomą, przez którą są obsługiwani interesanci. Po lewej stronie od stanowiska dyżurnego znajduje się aparat telefoniczny, nad którym są podane numery służbowe funkcjonariuszy komisariatu. Można przy jego użyciu połaczyć się z funkcjonariuszami I pracownikami komisariatu, bez pośrednictwa dyżurnego.

Do pomieszczeń komisariatu prowadzą drzwi przeszklone, wyposażone w System Kontroli Dostępu. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po terenie obiektu. Interesanci z poczeklani odbierani sa przez funkcjonariusza. Przez drzwi wejsciowe może przejechać osoba poruszająca się na wózku. Do dalszych części obiektu prowadzą wąskie kręte schody. Na parterze obiektu nie ma pomieszczenia do obsłużenia interesantów, nie ma możliwości wygospodarowania takiego pomieszczenia. Toalety znajdują się na każdym piętrze budynku, są one przeznaczone zarówno dla funjconariuszy jak i interesantów. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku.

Przed budynkiem znajduje się parking na 5 miejsc postojowych, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. W pobliżu znajduje się duży parking ogólnodostepny, który jest oddzielony od komisariatu parkiem.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem aystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabosłyszące.

Powrót na górę strony