Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Seniorze! Korzystasz z usług ZUS? Wrocławska Policja zachęca do włączenia się do kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”
Bezpieczeństwo naszych środków finansowych jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, a zagrożeń jest bardzo wiele. Policja zachęca do zapoznania się z kampanią ZUS. Wszystko po to, aby nie dać się oszustom i nie stracić tak ważnych i potrzebnych środków finansowych!
-
Podziękowania dla policjantów z Krzyków za szybkie odnalezienie starszego mężczyzny
Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu starszego mężczyzny, w jego poszukiwania zaangażowano służby prewencyjne i kryminalne, a także przewodników z psami. Priorytetem dla funkcjonariuszy było odnalezienie mężczyzny w możliwie najkrótszym czasie. Na szczęście już kilka godzin później, 88-latek został odnaleziony przez kryminalnych z Krzyków, w rejonie Dworca Głównego. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny, która na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu złożyła serdeczne podziękowania.
-
Interwencja, która mogła okazać się bardzo niebezpieczna, gdyby nie prawidłowa reakcja policjantów
Mundurowi z komisariatu w Kątach Wrocławskich zostali skierowani do jednego z prywatnych mieszkań, gdzie mężczyzna miał mieć myśli samobójcze. Natychmiast pojechali na miejsce, by pomóc desperatowi. W momencie wejścia do lokalu 44-latek zaczął biec w stronę policjantów, trzymając w jednej ręce duży nóż, a w drugiej pałkę teleskopową. Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie odrzucić niebezpieczne przedmioty, obezwładnili go i założyli kajdanki. Chwilę później zabezpieczyli w domu 5 pistoletów gazowych, magazynki z amunicją oraz 11 różnych noży, maczetę i miecz samurajski. Pijany mężczyzna trafił następnie do aresztu.
-
Jechał 221 km/h drogą S8 - zatrzymali go policjanci z wrocławskiej drogówki
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali pirata drogowego, który jechał drogą ekspresową S8, z prędkością o 101 km/h większą, niż dozwolona w tym miejscu. Kierujący osobowym Audi, na odcinku z ograniczeniem prędkości do 120 km/h jechał aż 221 km/h! Policjanci na dynamicznie przemieszczającego się kierującego, nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych, a do jego konta dopisanych zostało 10 punktów karnych.
-
Małżeństwo oczekujące narodzin dziecka miało ogromne szczęście trafiając na ten kobiecy patrol
Policjantki z wrocławskiej drogówki pomogły rodzącej kobiecie oraz malutkiej dziewczynce, która chwilę później stała się szczęśliwą starszą siostrą. Wszystko zaczęło się na ulicy Legnickiej, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Ford poprosił mundurowe o pomoc. Kiedy zobaczyły w aucie rodzącą kobietę, od razu podjęły skuteczne działania, aby zdążyła ona na czas dojechać do szpitala. Na miejscu zaopiekowały się także jadącą z nimi dziewczynką, która została w aucie, aby jej tata mógł w tym czasie spokojnie odprowadzić jej rodzącą mamę do szpitala. Niedługo później została ona dumną starszą siostrą.
-
Nietrzeźwy i agresywny kierowca zatrzymany przez policjantów. Swoim Fordem wjechał w ogrodzenie posesji
Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 34-latek spod Wrocławia, który ruszył w nocną podróż swoim osobowym Fordem. Mężczyzna w jednej z miejscowości gminy Kobierzyce utracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. W ciągu kilku minut od zdarzenia został zatrzymany przez policjantów pionu prewencji i teraz poniesie konsekwencje swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.
-
Uwaga, przejazd kolejowy! Nie ryzykuj życiem
Kierowco, jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też za osoby, które z Tobą podróżują. Nie ryzykuj życiem swoim i innych, stosuj się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W rejonie przejazdów kolejowych zachowaj szczególną ostrożność. Nie ryzykuj, że zdążysz przed pociągiem i nie ścigaj się ze śmiercią.
-
Kryminalni z Fabrycznej wraz z policjantami z Nowej Soli zatrzymali sprawców licznych przestępstw
Dobra współpraca wrocławskich policjantów wraz z funkcjonariuszami z Nowej Soli doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za liczne przestępstwa. Ten męski duet po wejściu w posiadanie zagubionego dokumentu tożsamości, dokonywał oszustw, podrabiając umowy kupna-sprzedaży pojazdów. Niczego nieświadomy mężczyzna, który zgubił dokument w zeszłym roku, stał się jedną ze stron na sporządzanych umowach. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
-
Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”
Piątkowe działania prewencyjno-kontrolne na terenie miasta i powiatu wrocławskiego, zakończył się 250 mandatami karnymi dla nieodpowiedzialnych kierowców, głównie w związku z przekraczaniem prędkości. Wzmożone kontrole w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem „Prędkość”, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili od wczesnych godzin rannych. Sprawdzali m.in. czy kierowcy poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 300 pojazdów, aż 184 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 9 jechało, nie mając stosownych uprawnień. Natomiast 33 zatrzymano dowody rejestracyjne z uwagi na niesprawność techniczną pojazdów.
-
Chętni do służby w Policji mogą sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód
Wrocławscy policjanci organizują spotkania dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji. Odbywają się one na terenie hali sportowej przy ulicy Poznańskiej 14 we Wrocławiu, gdzie uczestnicy mają możliwość zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. Pod okiem policyjnych instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia, można także sprawdzić się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który rozstawiono zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi. Koniecznie przyjdź i zobacz!
