Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Grabiszynek zatrzymali 4 osoby, które brały udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym
Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych 12 sierpnia br. Brutalnego pobicia trzech mężczyzn oraz jednej kobiety dokonać miała grupa 4 osób, w tym również jednej kobiety na wrocławskim Grabiszynie. Sprawę wnikliwie od tamtego czasu prowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek. Dokładna analiza, wiele wykonanych czynności, a przede wszystkim zebranie materiału dowodowego w tej sprawie, pozwoliło na zatrzymanie wszystkich podejrzanych, którzy decyzją sądu trafili do aresztu. Tragicznym skutkiem działania sprawców była śmierć jednego z pokrzywdzonych.
-
Wrocławscy policjanci zatrzymali kierowcę, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym
Przypomnijmy, że w poniedziałek tj. 17.10.2022 r., w godzinach wieczornych, na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł 69-letni mężczyzna potrącony przez samochód, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wówczas drugi z uczestników zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci z Wrocławia dotarli do kierowcy, który prowadził wówczas pojazd i zatrzymali go. Za to przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
-
Bez uprawnień i pod wpływem amfetaminy... to nie przeszkadzało mu kierować autem znajomej
Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym suzuki. Przyczyna była prozaiczna – brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Uwagę kontrolujących zwróciło nerwowe zachowanie oraz stan psychofizyczny 32-letniego wrocławianina. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził wykonany test, który wykazał obecność amfetaminy w jego organizmie. Na tym interwencja się nie zakończyła. W aucie i w domu funkcjonariusze znaleźli blisko 10000 porcji handlowych amfetaminy.
-
Policjanci ze Starego Miasta poszukują sprawców uszkodzenia ciała
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto prowadzą postępowanie dotyczące uszkodzenia ciała młodego mężczyzny, do którego doszło 15 lipca br. we Wrocławiu na Pasażu Niepolda, ok. godz. 4:00. W toku tego postępowania zabezpieczony został materiał dowodowy w postaci monitoringu, na podstawie którego pozyskano wizerunki osób mogących mieć związek ze zdarzeniem.
-
Wizyta przedszkolaków w komisariacie przy ul. Rydygiera
Jak wygląda komisariat Policji? Kto w nim pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas? Czy każdej napotkanej obcej osobie można zaufać? Tych i innych pytań było wiele, ale podczas wizyty w komisariacie na wrocławskim Ołbinie, przedszkolaki usłyszały odpowiedź na każde z nich. Nie zabrakło też przygotowanych przez policjantów atrakcji.
-
,,ZNICZ 2022’’ – ZOBACZ ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU, ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KOMUNIKATEM [FILM]
Już niedługo rozpoczną się uroczystości związane z przypadającym na 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych. Jak co roku większość z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. W tym wyjątkowym okresie pełnym zadumy i wspomnień nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
-
Blisko 2 tys. porcji handlowych amfetaminy i marihuany przejęli wrocławscy policjanci
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci przy 40-latku oraz w jego mieszkaniu znaleźli marihuanę i amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 2 tys. porcji handlowych. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
-
Gazeta Policyjna w podcaście - październik 2022
W naszym kolejnym podcaście zapraszamy za kulisy tworzenia październikowego numeru Gazety Policyjnej. Na jego stronach kryją się – jak zwykle – interesujące artykuły. O tym, jak powstawały i czego dotyczą, opowiadają członkowie redakcji. Do usłyszenia!
-
Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja - mógł ukraść towar nawet na 100 tys. zł
Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście zatrzymali sklepowego złodzieja, który przez ostatnie kilka miesięcy swoim przestępczym procederem, mógł narazić popularną sieć sklepów na ogromne straty sięgające nawet 100 tysięcy złotych. Okazało się, że sprawca kradł głównie luksusowe perfumy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyny, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
-
Bezpiecznie podczas meczu pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok
Mecz piłki nożnej rozegrany 23 października br. we Wrocławiu pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok, przebiegł spokojnie. Nie odnotowano żadnych incydentów mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego. Całą akcją dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Oktawiusz Cieślik.
