Bieżące informacje

Ukradł baterie do pojazdów elektrycznych – policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali wszystkie akumulatory o wartości 153 tys. zł

Data publikacji 06.06.2023

Policjanci z komisariatu w Kobierzycach ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież baterii do pojazdów elektrycznych. Funkcjonariusze potwierdzili, że 38-latek zabrał w ciągu kilku miesięcy aż 51 tego typu urządzeń o wartości 153 tys. zł. Policjanci współpracując z funkcjonariuszami z powiatu złotoryjskiego odzyskali cały skradziony towar. Zatrzymanemu za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobierzycach zatrzymali w ubiegłym miesiącu mężczyznę podejrzanego o kradzież baterii do pojazdów elektrycznych.

Policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że jeden z pracowników firmy współpracującej ze znanym światowym producentem baterii do pojazdów elektrycznych może mieć związek z kradzieżą tych urządzeń. Funkcjonariusze potwierdzili, że 38-latek w okresie od 13 września 2022 roku do 23 maja br. zabrał w celu przywłaszczenia aż 51 sztuk takich urządzeń o wartości łącznej 153 tys. zł.

Policjanci współpracując z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odzyskali cały skradziony towar. Ukryty on był w garażu użytkowanym przez zatrzymanego na terenie powiatu złotoryjskiego.

38-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 42.15 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony