Bieżące informacje

Policjanci powiatu wrocławskiego wczorajszy dzień dedykowali dzieciom

Data publikacji 02.06.2023

Mnóstwo spotkań podczas festynów, pikników i innych imprez, które odbyły się wczoraj na terenie powiatu wrocławskiego, dedykowali dzieciom policjanci ze stolicy Dolnego Śląska. Oj wiele się działo… dużo uśmiechów, rozdanych prezentów, a także wspólnych zdjęć, rozmów, pytań i odpowiedzi, a niektóre z nich jak zwykle zaskakiwały nawet nas. Tego dnia Komisariat Policji w Sobótce aktywnie uczestniczył w festynie zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Z kolei policjanci z wrocławskich Krzyków udali się do Przylądka Nadziei, a w Komisariacie Policji w Kątach Wrocławskich zorganizowano stoisko promocyjne i oczekiwano właśnie na najmłodszych gości. To i wiele innych niespodzianek spowodowało, że dla wszystkich dzień ten był wyjątkowy.

Dzień Dziecka w samym Wrocławiu, ale także w całej naszej okolicy, przebiegał w atmosferze pełnej rozrywek i wydarzeń dedykowanych najmłodszym mieszkańcom. Aż chciałoby się pokusić o przynajmniej kilka takich dni w roku... zwłaszcza gdy jest się dzieckiem. Jak pokazał nam wczorajszy dzień, dla wrocławskich policjantów był to również miło spędzony czas.

A spotkań z dziećmi mieliśmy wczoraj bardzo dużo i to w różnych miejscach. Staraliśmy się być dosłownie wszędzie tam, gdzie czekały na nas dzieci. Dlatego też nie mogło zabraknąć nas m. in. we wrocławskim Przylądku Nadziei, gdzie choć trochę umililiśmy czas najmłodszym pacjentom szpitala. Tam przybyły na miejsce Komisarz Lew wywoływał uśmiech na twarzy każdego dziecka i to chyba najlepsze, co mogło go spotkać.

Z kolei na terenie wrocławskiego ZOO policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, a także technicy kryminalistyki prezentowali specjalistyczny sprzęt służbowy oraz zapewniali inne atrakcje dzieciom, które wczoraj postanowiły odwiedzić ogród zoologiczny i wziąć udział w organizowanym tam wydarzeniu pn. Dream Night.

Ponadto na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce odbył się ogromny piknik dla rodzin z dziećmi.  Tam z kolei komisariat policji zorganizował stoisko prewencyjno-profilaktyczne, gdzie zgromadzili się najmłodsi fani naszej służby. Dzieci mogły wykonać swój jedyny w swoim rodzaju odcisk palca, tego dnia również można było oznakować swój rower, a nawet otrzymać w prezencie dzwonek do niego, jeśli takiego właśnie komuś brakowało.

W Komisariacie Policji w Kątach Wrocławskich na dzieci również oczekiwali przygotowani policjanci. Z prezentami i uśmiechem witali każdego, kto właśnie tego dnia chciał się z nimi spotkać.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Policjanci w mundurach pod namiotem policyjnym oraz inne osobny w strojach cywilnych podczas festynu
  • Dziewczynka dziecko wręcza balony maskotce Komisarza Lwa
  • Policjanci w mundurach motocykle służbowe osoby zwiedzające ogród zoologuiczny
  • Zdjęcie wykonane przy budynku Przylądka Nadziei we Wrocławiu
  • Zdjęcie żyraf w ogrodzie zoologicznym
  • Ogród zoologiczny policjanci w mundurach oraz osoby zwiedzające
  • Dzieci stojące przy stanowisku promocyjnym przy Komsarisacie Policji w Kątach Wrocławskich
  • Dzieci z policjantka w mundurze
Powrót na górę strony