Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali seryjnego oszusta. 56 zarzutów dla mężczyzny, który przez wiele miesięcy działał na szkodę kilku dyskontów jednej z sieci

Do serii oszustw doszło na terenie kilku dyskontów jednej z popularnych sieci marketów spożywczych. 36-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego zdemaskował funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kobierzycach. Uzyskana wiedza operacyjna została zweryfikowana i potwierdzona w "terenie". Okazało się bowiem, że sprawca działał w dość perfidny sposób od dłuższego czasu, czym spowodował straty wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie 56 zarzutów dotyczących oszustw, za które może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Na pierwszy rzut oka zwyczajny klient robiący zakupy, które następnie regulował przy kasie samoobsługowej. Zwykła codzienność pewnie w większości osób robiących zakupy w marketach. Okazało się jednak, że w przypadku osoby, o której mowa w poniższym tekście, zakupy te były oszustwami.

Wiedzę w tej kwestii najpierw uzyskał funkcjonariusz służby kryminalnej z komisariatu w Kobierzycach. Na terenie tamtej miejscowości oraz w okolicy działał 36-letni seryjny oszust. Robiąc zakupy złożone np. z klocków o dużej wartości na kasie samoobsługowej, bo z takiej korzystał mężczyzna, kasował inny bardzo tani produkt dostępny w sklepie. I choć interes z tego miał niezły, szybko wpadł w ręce wspominanego funkcjonariusza.

Policjant oczywiście podszedł wnikliwie do sprawy i sprawdził dość odległą historię zakupów oraz wizyt podejrzewanego w różnych sklepach. Metoda, jak się okazało, była dla niego uniwersalna i wykorzystywał ją przez kilka miesięcy. Naraził w ten sposób sieć sklepów na straty łączne w kwocie prawie 12 tysięcy złotych, a sam odpowie teraz za oszustwa.

Policjanci udowodnili podejrzanemu aż 56 tego typu czynów o charakterze przestępczym, za które grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Źródło zdjęć: KMP Wrocław i monitoring sklepowy

Powrót na górę strony