Bieżące informacje

Turniej o puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu pod honorowym patronatem Komendanta dolnośląskiej Policji

Data publikacji 27.02.2023

W dniu 24 lutego 2023 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się turniej piłkarski drużyn policyjnych oraz drużyn, które reprezentowały wrocławskie pogotowie ratunkowe, jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, Starostwo Powiatowe, a także zawodnicy z firmy CERMAG. Organizatorem turnieju był Wydział Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Tegoroczne zawody były już kolejną imprezą sportową tego typu odbywającą się cyklicznie i podobnie jak jego poprzednie edycje pokazał jak ważną i potrzebną rzeczą w środowisku policyjnym są tego typu przedsięwzięcia. Podkreślić należy fakt, że pod względem ilości drużyn biorących udział w turnieju zajmujemy w Polsce drugie miejsce.

W bieżącym roku, w zmaganiach udział wzięło 18 zespołów reprezentujących następujące jednostki Policji: Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu, KMP we Wrocławiu (dwie drużyny), Wydział Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu, KMP w Wałbrzychu, KMP w Legnicy, KPP w Nysie, KPP w Wołowie, KPP w Jaworze, KPP w Górze, KPP w Kłodzku, KPP w Rawiczu, KPP w Polkowicach, KPP w Oleśnicy, PSP w Nysie, Reprezentacja Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, Reprezentacja Starostostwa Powiatowego Wrocław oraz firma CERMAG.

Regulamin turnieju przewidywał mecze systemem „każdy z każdym”, grane po 15 minut. Duża liczba spotkań, intensywność gier oraz wysoki poziom sportowy wymagały od zawodników bardzo dobrego przygotowania fizycznego oraz odpowiedniej taktyki.

Turniej punktualnie o godz. 9.00 otworzył Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podinsp. Rafał Siczek oraz organizator turnieju kom. Hubert Płocharz. W trakcie trwania zawodów rozegrano 76 meczy sędziowanych przez profesjonalnych sędziów piłkarskich z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie mecze toczone były w szybkim tempie, rozgrywane w duchu fair – play oraz bardzo wyrównane, o czym świadczy fakt, że w całym turnieju nie było niepokonanej drużyny! 

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Starostostwa Powiatowego we Wrocławiu, a wśród drużyn policyjnych zwyciężyła drużyna z KPP w Kłodzku (II miejsce w Turnieju) która odebrała dotychczasowy monopol na zwycięstwa drużynie z KMP w Wałbrzychu. Trzecie miejsce zajął gospodarz Turnieju – Reprezentacja KMP we Wrocławiu I. Tytuł najlepszego bramkarza uzyskał zawodnik z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, najlepszym strzelcem został zawodnik z KPP w Kłodzku, a tytuł MVP turnieju przypadł reprezentantowi Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Drużyna KPP w Nysie, za swoją postawę na boisku oraz okazywany szacunek rywalom nagrodzona została pucharem Fair-Play.

Turniej, podobnie jak jego poprzednie edycje zakończył się uroczystą galą, w trakcie której wręczono puchary najlepszym drużynom oraz pamiątki wszystkim uczestnikom zawodów. Trofea wręczał osobiście Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podinsp. Rafał Siczek oraz Przewodniczący NSZZP KMP we Wrocławiu asp. szt. Robert Pietrzak. W tym miejscu organizatorzy dziękują Komendantowi Miejskiemu Policji we Wrocławiu za jego przychylność do realizacji wydarzeń sportowych.

Podsumowując, bez wątpienia zawody zakończyły się sukcesem organizacyjnym i zwycięstwem wszystkich jego uczestników. Nie odbyłyby się jednak bez wparcia sponsorów, którzy mieli swój wkład finansowy w organizację i sukces tego turnieju. Serdeczne podziękowania kierujemy do Zarządu Terenowego NSZZP KMP we Wrocławiu, właściciela firmy My Car - Pana Łukasza Łuczaka, firmy Intelligence Car Systems oraz właściciela agroturystki „Koło Wody” – Pana Bartosza Włuska. Bez wsparcia tych wszystkich osób nie było to możliwe, a biorąc pod uwagę opinie i ilość pozytywnych komentarzy właściwie od wszystkich jego uczestników, wyrażamy wdzięczność i uznanie dla każdego kto miał w tym swój wkład.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę nożną
 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę nożną
 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę
 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę
 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę
 • Zawodnicy na boisku grają w piłkę
 • Pamiątki w postaci fotografii na kalendarzu
 • Gala na turnieju piłki nożnej wręczenie nagród na zdjęciu czterech mężczyzn
 • na zdjęciu cztery osoby wręczenie nagród na turnieju piłki nożnej
 • Wręczenie nagród na turnieju piłki nożnej
 • Zdjęcie grupowe piłkarzy w ubraniach cywilnych
 • Na zdjęciu Komendant Miejski Policji, przewodniczący NSZZP we Wrocławiu oraz organizator turnieju piłkarskiego
 • Komendant mijeski Policji we Wroćławiu podinsp. Rafał iczek w mundiurze służbowym i dwoch innych policjantów po cwyilnemu
Powrót na górę strony