Bieżące informacje

Wrocławski policjant prowadził zajęcia sportowe w ramach Akademii Bezpieczny Senior

Data publikacji 24.01.2023

Aspirant Michał Kawalec z wrocławskiej komendy miejskiej prowadził zajęcia sportowe z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Wrocławskim. Policjant uczył podstawowych technik samoobrony, które mogą przydać się w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne w życiu codziennym każdego z nas. Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego angażują się w wiele różnych akcji, które organizowane są przy współpracy z różnymi wrocławskimi instytucjami. Bezpośrednie spotkania są zawsze niepowtarzalną okazją, aby porozmawiać o niebezpiecznych sytuacjach oraz sposobach ich unikania.

W ostatnim czasie asp. Michał Kawalec poprowadził zajęcia sportowe właśnie dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim. Polegały one na poznaniu podstawowych technik z samoobrony. Jako, że prowadzący je policjant jest zawodowym instruktorem tego rodzaju zajęć sportowych, posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Ponadto stanowi to jego ogromną pasję, którą tym razem dzielił się z wrocławskimi seniorami.

Działania profilaktyczne są niezwykle ważne. Niektórych zdarzeń da się uniknąć, kiedy dbamy o swoje własne bezpieczeństwo. Policjanci podczas spotkań nieustannie apelują i przypominają podstawowe zasady, które zdecydowanie mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Grupa ludzi na sali gimnastycznej trenuje zajęcia sporotwe
  • Grupa ludzi na sali gimnastycznej trenuje zajęcia sporotwe
  • Grupa ludzi na sali gimnastycznej trenuje zajęcia sporotwe
Powrót na górę strony