Bieżące informacje

Nowe samochody służbowe dla wrocławskich policjantów

Data publikacji 24.01.2023

Flota wrocławskiej Policji powiększyła się o 3 nowe auta. Są to pojazdy nieoznakowane, które wykorzystywać będą teraz funkcjonariusze pełniący służbę na terenie naszego miasta i powiatu. Do policjantów trafią Hyunadaie i30. Wartość zakupionych aut opiewa na kwotę ponad 308 tys. zł i zostały sfinansowane w całości przez Urząd Miejski Wrocławia. Otrzymane nowe samochody, dadzą policjantom możliwość realizacji zadań ustawowych, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.

Auta służbowe marki Hyundai i30 zostały zakupione w całości przez Urząd Miejski Wrocławia. Całkowita wartość to kwota ponad 308 tys. zł. Nowe samochody trafią do KMP we Wrocławiu.

Pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 110 KM. Samochody posiadają nowoczesne systemy bezpieczeństwa, porty USB, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację. Ponadto w aucie znajdziemy apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem. Samochody będą jeszcze doposażone w system łączności radiowej dedykowany dla Policji.

Zakup i przekazanie pojazdów był możliwy dzięki dobrej współpracy Prezydenta i Rady Miejskiej Wrocławia i wrocławskiej Policji.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.46 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony