Bieżące informacje

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek podczas mszy świętych przekazywali ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa seniorów

Data publikacji 23.01.2023

Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci z rewiru dzielnicowych na wrocławskim Grabiszynie zostali zaproszeni przez księdza proboszcza z parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Anny do wzięcia udziału w mszach świętych. Podczas nabożeństw, w trakcie ogłoszeń parafialnych policjanci poruszali ważne tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Wizyta funkcjonariuszy została bardzo dobrze odebrana przez wiernych. Mamy nadzieję, że te cenne wskazówki pomogą uniknąć w przyszłości ewentualnych zagrożeń.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zostali zaproszeni do wzięcia udziału w mszach świętych na wrocławskim Oporowie. Tam uczestnicząc w trzech nabożeństwach podczas ogłoszeń dla parafian dzielnicowi przekazywali cenną wiedzę skierowaną głównie dla seniorów. Poruszane były tematy związane z szeroko pojętnym bezpieczeństwem osób starszych oraz pojawiających się ewentualnych zagrożeniach, których mogą paść ofiarą.

Szczególną uwagę poświęcono oszustwom, których ofiarami wciąż padają osoby nabierane na tzw. „legendę”, ale także wskazano na coraz nowsze metody, gdzie oszuści podszywają się pod pracowników urzędów, instytucji bądź też doradców finansowych. Policjanci wręczali seniorom odblaskowe opaski, które przydadzą się szczególnie o tej porze roku. Wizyta dzielnicowych w tak niecodziennych okolicznościach spotkała się z bardzo dużą aprobatą, a w spotkaniach łącznie uczestniczyło około 700 osób.

Dziękujemy księdzu proboszczowi z tamtejszej parafii za zaproszenie i troskę o bezpieczeństwo wiernych. Razem bowiem możemy zdziałać jeszcze więcej.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Policjant w mundurze zdjęcie w kościele na ołtarzu
  • Policjant w mundurze
Powrót na górę strony