Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci podsumowali miniony weekend

Blisko 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 66 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 27 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 14 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 855 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 14 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez wrocławskich wywiadowców oraz funkcjonariuszy pionu kryminalnego  komisariatu przy ul. Połbina. 42-letni wrocławianin swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 27 poszukiwanych osób, a także 66 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony