Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci już teraz rozpoczęli realizację spotkań w szkołach pn. „Bezpieczne ferie”

Choć w województwie dolnośląskim ferie zimowe rozpoczną się 13 lutego br., to wrocławscy funkcjonariusze już teraz rozpoczęli działania zmierzające do podniesienia świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Ponadto asp. Katarzyna Przerwa z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin przekazywała informacje na temat konkursu plastyczno-filmowego pn. „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji. Tym razem policjantka odwiedziła wrocławską Szkołę Podstawową nr 107, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Szkołę Podstawową Leonardo. To oczywiście początek tego typu spotkań na terenie powiatu wrocławskiego.

Wrocławscy policjanci rozpoczęli już cykl spotkań w szkołach oraz przedszkolach dotyczący bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. W trakcie jednej z takich wizyt w placówkach szkolnych oraz przedszkolnych funkcjonariuszka z KP Wrocław-Ołbin asp. Katarzyna Przerwa przekazywała szereg przydatnych informacji dot. bezpieczeństwa na stoku nie tylko. Poruszała również inne aspekty związana z formami spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych i co za tym idzie zagrożeniami, które mogą czyhać na naszych najmłodszych oraz starszych uczniów.

Ponadto uczestnicy spotkania zachęcani byli przez naszą koleżankę do wzięcia udziału w konkursie, którego tematyką jest właśnie bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Aby wziąć w nim udział trzeba namalować, narysować bądź nakręcić 60 sekundowy spot filmowy zawierający treści Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (dekalog przedstawiony na zdjęciu poniżej).

My również bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego szczegóły znaleźć można na stronie internetowej: https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/konkurs/28400,Konkurs-plastyczno-filmowy-SNIEZNY-DEKALOG.html.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony