Bieżące informacje

Mężczyzna kontrolowany przez policjantów z wrocławskiej drogówki okazał się być poszukiwany na terenie strefy Schengen

Wrocławscy policjanci pełniąc służbę w rejonie Kozanowa zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Sprawdzenie 54-letniego kierującego w policyjnych systemach informatycznych wskazało, że jest on poszukiwany na terenie strefy Schengen. Na domiar złego mężczyzna kierował autem nie posiadając do tego uprawnień, a pojazd miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

Niejednokrotnie z pozoru rutynowa kontrola drogowa może przynieść nieoczekiwane efekty. Taki właśnie przebieg miało spotkanie funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki, z 54-letnim kierującym na ul. Lotniczej.

Sprawdzenie kontrolowanego w policyjnych systemach informatycznych wskazało, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada do tego wymaganych uprawnień.

Kolejna informacja, która od razu rzuciła się w oczy policjantom, a która wyświetliła się na urządzeniu mobilnym czerwonymi drukowanymi literami, to fakt że mężczyzna jest poszukiwany przez władze innego kraju na terenie strefy Schengen.

Skoda, za kierownicą której siedział 54-latek także nie była wolna od wad. Dowód rejestracyjny auta został zatrzymany, a więc auto nie było dopuszczone do ruchu.

Rutynowa kontrola przeprowadzona przez policjantów z drogówki doprowadziła do ujawnienia kolejnej poszukiwanej osoby.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony