Bieżące informacje

„BEZPIECZNA ÓSEMKA” - dziś wzmożone działania policyjne na drodze krajowej nr 8

Data publikacji 21.11.2022

Od wczesnych godzin rannych, na terenie powiatu wrocławskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczna ósemka”. Policjanci sprawdzają m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Odcinek drogi krajowej nr 8, który rozciąga się na terenie województwa dolnośląskiego wciąż jest przestrzenią, w której dochodzi do wielu zdarzeń drogowych wynikających z niebezpiecznych zachowań jakich dopuszczają się kierujący. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych na terenie Dolnego Śląska charakteryzujący się wzmożonym natężeniem ruchu zarówno w dni powszednie jak i w weekendy oraz święta.

Jednym z najczęściej popełnianych przez podróżujących „ósemką” kierowców wykroczeń jest przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, będącą jednocześnie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, w tym ograniczeń prędkości, kierowania pojazdów w stanie po użyciu lub pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków oraz poruszania się pojazdami niesprawnymi technicznie.

W związku z tym od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzą akcję na podległym terenie pod kryptonimem „BEZPIECZNA ÓSEMKA”.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań, a także wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda niezgodna z obowiązującymi przepisami jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Policjanci będą prowadzili zarówno kontrole statyczne na wyznaczonych posterunkach jak również patrolowali „ósemkę” radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

 

  • Policjantka w trakcie wykonywania pomiaru Ręcznym Miernikiem Prędkości
  • Policjantka w trakcie kontroli stanu trzeźwości kierującego
  • Policjantka w trakcie kontroli drogowej kierującego
Powrót na górę strony