Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o pobicie na bulwarze Dunikowskiego

Data publikacji 20.10.2022

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 lat, którzy wspólnie i w porozumieniu pobili 18-latka. Podejrzani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty dotyczące pobicia oraz uszkodzenia ciała. Obaj odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce w piątek, 14 października 2022 roku, około. godz. 19.45, na terenie bulwaru Xawerego Dunikowskiego oraz Wzgórzu Polskim we Wrocławiu, gdzie doszło do pobicia młodego mężczyzny. Sprawcy brutalnie uderzali pokrzywdzonego po całym ciele, po czym oddalili się z miejsca. Zawiadomienie w tej sprawie zgłosił następnego dnia ojciec 18-latka, który trafił z licznymi obrażeniami do szpitala.

W tej sprawie policjanci niezwłocznie wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze od chwili powzięcia informacji o zdarzeniu natychmiast przystąpili do realizacji działań w różnych obszarach. W rozwiązanie tej sprawy zaangażowano wielu policjantów oraz zdecydowano się na publikację wizerunku jednego z podejrzanych.

Funkcjonariusze pionu operacyjnego bazując na swoich typowaniach mogli potwierdzić te podejrzenia w oparciu o zeznania świadków, a także informacji, które docierały do policjantów dzięki publikacji wizerunku w mediach.

Efektem tych działań jest fakt, że dwóch podejrzanych w tej sprawie 17-latków usłyszało już zarzuty dot. pobicia oraz uszkodzenia ciała, a prokuratura Wrocław-Stare Miasto nadzorująca postępowanie rozważa zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

asp. Aleksandra Freus
Zespół Komunikacji Społecznej
KMP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.34 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.63 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony