Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci na Uniwersytecie Wrocławskim

Data publikacji 05.10.2022

Mundurowi z komendy miejskiej aktywnie włączają się we wszelkie wydarzenia organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim. Z początkiem października nadszedł również nowy etap w życiu dla studentów dopiero rozpoczynających naukę na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Jednak nie tylko z nimi o bezpieczeństwie rozmawiali policjanci. Ich słuchaczami byli także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne w życiu codziennym każdego z nas. Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego angażują się w wiele różnych akcji, które organizowane są przy współpracy z różnymi wrocławskimi instytucjami. Bezpośrednie spotkania są zawsze niepowtarzalną okazją, aby poruszyć wszelkie znaczące kwestie.

W ostatnim czasie mundurowi dwukrotnie odwiedzili Uniwersytet Wrocławski. Podczas rozpoczęcia roku akademickiego prelekcję o bezpieczeństwie dla studentów pierwszego roku Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii przeprowadził asp. Michał Kawalec. 

Jednak wszelkie zagrożenia spotkać mogą osoby w różnym wieku i podczas drugiego spotkania policjanci rozmawiali z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wzięli udział w specjalnej konferencji. 

Działania profilaktyczne są niezwykle ważne. Niektórych zdarzeń da się uniknąć, kiedy dbamy o swoje własne bezpieczeństwo. Policjanci podczas spotkań nieustannie apelują i przypominają podstawowe zasady, które zdecydowanie mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji. 

st. sierż. Aleksandra Poprawa
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony