Bieżące informacje

Kolejne spotkanie z dziećmi dotyczące bezpieczeństwa

Po raz kolejny nasza koleżanka asp. Katarzyna Przerwa z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin przeprowadziła pouczające spotkanie z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej przy ul. Paulińskiej we Wrocławiu. Głównym tematem prezentowanym przy pomocy filmu animowanego był wątek kontaktu z osobą „obcą”.

Wrocławska policjantka na co dzień zajmuje się tematem profilaktyki, który jest niezwykle ważny zwłaszcza w edukacji najmłodszej grupy dzieci w szkołach podstawowych. To dla nich policjantka przygotowuje serię ćwiczeń, pytań i odpowiedzi, żartując i oglądając filmy… przemyca im wiedzę niezbędną przy wchodzeniu w samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Pamiętajmy, że z niektórymi sytuacjami nasi podopieczni spotykają się po raz pierwszy właśnie rozpoczynając edukację. Wtedy zaczynają samodzielnie przemieszczać się ulicami, a co za tym idzie niezbędna jest im wiedza o tym, jak należy to robić. A co w sytuacjach, gdy spotka nas ewentualne niebezpieczeństwo? Na te i na wiele innych tematów rozmawia z dziećmi asp. Katarzyna Przerwa oraz inni wrocławscy policjantów, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniem profilaktyki i prewencji kryminalnej.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony