Bieżące informacje

Syn dziękuje policjantom, którzy odnaleźli jego 86-letniego ojca chorującego na demencję

Data publikacji 22.09.2022

Dzięki dużej determinacji i zaangażowaniu policjantów Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki niebezpieczne zdarzenie dotyczące zaginięcia 86-letniego mężczyzny chorującego na demencję, miało swoje szczęśliwe zakończenie. Za taką właśnie postawę funkcjonariuszy dziękuje nam syn zaginionego starszego mężczyzny.

W poszukiwaniach mężczyzny w dniu 21 września 2022r uczestniczyli policjanci z różnych pionów krzyckiego komisariatu, a także przewodnik z psem służbowym. Zadaniowani byli policjanci pełniący tego dnia służbę na terenie całego Wrocławia. Bezcenny w tej sytuacji był czas. Starszy mężczyzna chorował bowiem od dawana na demencję i inne schorzenia kardiologiczne, wiadomo było, że nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że mężczyzna nie posiadał  przy sobie telefonu komórkowego, nie było więc możliwości skontaktowania się z nim lub ustalenia miejsca jego przebywania. W wyniku intensywnych działań poszukiwawczych policjanci natknęli się na innego mężczyznę znajdującego się w podobnej sytuacji. Również w tym przypadku policjanci zadbali o bezpieczeństwo starszego mężczyzny, którego odwieźli do miejsca zamieszkania przekazując pod opiekę rodzinie.  

Podkreślić należy fakt, że w przypadku tego typu zaginięć angażowane są również inne instytucje, których pomoc jest bezcenna. Policjanci każdorazowo informują o takich zgłoszeniach pracowników komunikacji miejskiej, a także pogotowia ratunkowego.

Prowadzone prze policjantów działania poszukiwawcze miały szczęśliwy finał. Funkcjonariusze z wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego odnaleźli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał zaginionemu. Gdy tylko potwierdzili jego tożsamość 86-latek trafił pod opiekę syna, który postanowił odwdzięczyć się miłymi słowami adresowanymi do wrocławskiej Policji. Za co serdecznie dziękujemy.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony