Bieżące informacje

Sukces wrocławskich policjantów na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie

Data publikacji 21.09.2022

Suchedniów to małe miasto położone w województwie świętokrzyskim – niedaleko Kielc. To właśnie tam w dniach 16-18 września 2022 roku odbywała się najważniejsza badmintonowa impreza sportowa dla wszystkich noszących na co dzień mundur, a mianowicie Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Do Suchedniowa zawitało 78 zawodników z całego kraju. Była to już okrągła – dziesiąta edycja tego turnieju. Garnizon dolnośląski reprezentowało dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji – podinsp. Piotr Łaszkiewicz i podkom. Łukasz Nowakowski.

W piątek późnym popołudniem rozpoczęły się gry eliminacyjne, a każdy zawodnik mógł wziąć udział w dwóch grach. Obaj reprezentanci Dolnego Śląska rywalizowali w grze mieszanej – podinsp. Piotr Łaszkiewicz w parze z Małgorzatą Dembowską–Gołąbek ze Służby Celnej (kategoria 45 plus) a podkom. Łukasz Nowakowski w parze z Agatą Pasoń z Wojska Polskiego (kategoria 35 plus). Dodatkowo w tych samych kategoriach wiekowych – Piotr rywalizował w grze podwójnej mężczyzn w parze z Krzysztofem Grzybowskim z Płocka a Łukasz w grze pojedynczej.

Podinsp. Łaszkiewicz w grze podwójnej mężczyzn wraz z partnerem uplasowali się poza podium. Zdecydowanie lepiej potoczyła się walka w grze mieszanej, gdzie wraz z partnerką awansował do finału rozgrywek. Po wyrównanym meczu musieli niestety uznać wyższość rywali i zakończyli zmagania na rewelacyjnym drugim miejscu, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Podkom. Nowakowski w grze mieszanej zakończył rywalizację na czwartym miejscu, niewiele zabrakło do zdobycia brązowego medalu. W grze pojedynczej natomiast szczęście już sprzyjało – zdołał pokonać dwóch rywali w grupie i zakończył zmagania eliminacyjne na pierwszym miejscu. To otworzyło mu drogę do finału, który rozgrywany był kolejnego dnia. 

O złoto podkom. Nowakowski zagrał z Markiem Miałkowskim z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pierwszy finałowy set padł łupem przedstawiciela Dolnego Śląska, a drugi set to już wygrana zawodnika z województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystko rozstrzygnęło się w decydującej partii i po wyczerpującym secie Łukasz okazał się nieznacznie gorszy od swojego przeciwnika. Mimo to radość była ogromna, gdyż udało się powtórzyć sukces z poprzedniego roku i wicemistrzostwo Polski stało się faktem.

Naszym policjantom gratulujemy odniesionych sukcesów i trzymamy za nich mocno kciuki na kolejnych zawodach. 

st. sierż. Aleksandra Rodecka

Źródło: podkom. Łukasz Nowakowski
Wydział Sztab Policji KMP we Wrocławiu

 

  • Policjanci z pucharami i dyplomami
  • Policjant z logo IPA Wrocław
  • Policjant grający w badmintona
  • Policjant grający w badmintona
  • Policjanci na podium
  • Dyplom
Powrót na górę strony