Bieżące informacje

Policjanci cyklicznie realizują spotkania, wprowadzając dzieci bezpiecznie w nowy rok szkolny

Asp. Katarzyna Przerwa oraz sierż. szt. Damian Sosnowski z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin 19 września 2022 r. odbyli kolejne z cyklu spotkań dotyczących prewencyjnego programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Chętnych, do wzięcia udziału w tego typu spotkań, placówek jest bardzo dużo i są to dla Policji pozytywne sygnały. Świadczy to o tym, że wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie dzieci, a zwłaszcza tych najmłodszych, które dopiero co rozpoczęły naukę.

W dniu 19 września 2022 r. policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 107. W trakcie spotkania omawiali nie tylko tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, a także zwracali uwagę na inne sytuacje, w których mogą się znaleźć najmłodsi. Rozmawiali z dziećmi o przypadkach kontaktu z osobami obcymi oraz zwrócili uwagę na oszustów, którzy wykorzystują różnego rodzaju historię oraz podszywając się pod inne osoby, dzwonią na nasze nr telefonów.

Podczas tej pouczającej wizyty policjanci zaprezentowali w skrócie zawód policjanta, odpowiadając na „trudne” pytania podopiecznych. Policjanci, którzy na co dzień zajmują się problematyką nieletnich w sposób przystępny dla dzieci podzieli się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że mundurowi są po to, aby w szczególności chronić właśnie ich!

asp. Aleksandra Freus

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony