Bieżące informacje

Prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, aby uniknąć odpowiedzialności chciał wręczyć łapówkę funkcjonariuszom - zdarzenie nagrała policyjna kamera

Data publikacji 19.08.2022

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że kierujący volkswagenem ma blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. 32-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 2 tys. zł. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjną kamerę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu podczas pełnionej służby zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy mógł wskazywać na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic dzielnicy Krzyki.

Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania mężczyzny. Okazało się, że prowadzącym volkswagena jest 32-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kontrolowanego silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu na miejscu okazało się, że ma on blisko 1,3 promila.

W związku z tym podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności 32-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za to przestępstwo zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tys. zł.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia korzyści finansowej funkcjonariuszom za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

O dalszym losie 32-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Prewencji i Patrolowy KMP we Wrocławiu

Film Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 44.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony