Bieżące informacje

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna eskortowali do szpitala ojca, który przewoził dziecko z urazem głowy

Kolejny raz wrocławscy funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania. Mundurowi pełnili służbę w rejonie dzielnicy Wrocław Fabryczna. Nagle zauważyli mężczyznę, który wyraźnie wzywał ich pomocy. Jak się potem okazało przewoził on ze sobą syna, który doznał poważnego urazu głowy. Z uwagi na duże utrudnienia w ruchu mężczyzna poprosił o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali.

Gdy st. asp. Krzysztof Orzech oraz mł. asp. Igor Sypek wykonywali swoje obowiązki służbowe w rejonie Komisariatu Wrocław - Fabryczna zauważyli mężczyznę wyraźnie zdenerwowanego i wzywającego pomocy. Jak się potem okazało człowiek ten przewoził ze sobą syna, który doznał poważnego urazu głowy. Z uwagi na duże utrudnienia w ruchu mężczyzna poprosił o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali.

Zdrowie i życie w każdej sytuacji jest najważniejsze, dlatego funkcjonariusze bez wahania włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poinstruowali rodziców, w jaki sposób mają poruszać się za radiowozem. Po kilkunastu minutach udało się szczęśliwie dotrzeć do szpitala przy ul. Fieldorfa, gdzie chłopiec uzyskał odpowiednią pomoc medyczną.

Policjanci wykazali się postawą godną naśladowania dokładając wszelkich starań, aby mężczyzna wraz z chłopcem, którego życie i zdrowie było zagrożone, bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie trafił pod właściwą opiekę.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony