Bieżące informacje

Festyn dla dzieci i młodzieży w Kątach Wrocławskich

Data publikacji 02.08.2022

Wrocławscy policjanci wraz z innymi służbami wzięli udział w festynie, który odbył się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Tego typu spotkania w szczególności z najmłodszymi mieszkańcami powiatu wrocławskiego, są niepowtarzalną okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Nie zabrakło specjalnie przygotowanych dla dzieci atrakcji.

Malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla dzieci policjanci wraz z innymi służbami. Każde z takich spotkań z mieszkańcami, to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska policyjny motocykl, wsiąść do prawdziwej karetki czy radiowozu.

Policjanci, Wojska Obrony Terytorialnej, Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariusze Straży Granicznej zgromadzili się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, gdzie można było zobaczyć na żywo pokaz tresury psów służbowych, sprzętu służbowego, a dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji takich jak malowanie twarzy. 

Funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej zabrali wszystkich w inscenizowane miejsce zdarzenia o charakterze kryminalnym, gdzie uczestnicy festynu mogli zobaczyć z bliska tajniki ich pracy. 

Nie zabrakło także rozmów o bezpieczeństwie w trakcie trwających wakacji. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz służbom, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu. 

st. sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Stanowisko prewencyjne
  • Uczestnicy festynu
  • Policyjne motocykle obok radiowozów
  • Policyjny technik kryminalistyki
  • Technik kryminalistyki ubrany w biały kombinezon ochronny robiący zdjęcia
  • Stoisko WOT
Powrót na górę strony