Bieżące informacje

Brał pieniądze za kursy pierwszej pomocy, a na dokumentach podbijał się podrobioną pieczątką i sfałszowanym podpisem

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej prowadząc szeroko zakrojone czynności operacyjne pozyskali informacje dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez właściciela jednej z podwrocławskich szkół nauki jazdy. Na kartach zajęć wykazywano przeprowadzenie kursu pierwszej pomocy przez uprawniony podmiot, pomimo iż żaden ratownik medyczny w danym czasie nie został w tym celu zatrudniony, a kursy pierwszej pomocy się nie odbywały. W ośrodku szkolenia kierowców posługiwano się ponadto podrobioną pieczątką ratownika medycznego oraz podrabiano jego podpis.

W toku prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ustalili, iż w jednym z ośrodków szkolenia kierowców na terenie powiatu wrocławskiego ma miejsce nielegalny proceder wydawania kursantom podrobionych zaświadczeń potwierdzających ich udział w obowiązkowym kursie pierwszej pomocy.

Jednym z elementów kursu na kierowcę jest przystąpienie do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. "Przedsiębiorczy" właściciel szkoły nauki jazdy postanowił dodatkowo zarobić na kursantach i nie zatrudniać wykwalifikowanego ratownika medycznego. Zamiast tego na kartach przeprowadzonych zajęć z pierwszej pomocy posługiwano się podrobioną pieczątką ratownika medycznego oraz podrabiano jego podpis.

Łącznie w latach 2020 i 2021r., zgodnie z informacjami ustalonymi przez funkcjonariuszy, przeprowadzonych zostało blisko 50 takich kursów, a właściciel szkoły nauki jazdy, w związku z nie opłaceniem instruktora pierwszej pomocy, pobierając jednocześnie od kursantów opłatę za przeprowadzenie takiego szkolenia, wzbogacił się o blisko 10 tys. zł.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoją "kreatywną" działalność. Grozić mu może kara nawet 8 lat więzienia.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony