Bieżące informacje

Kryminalni ze Śródmieścia rozwiązali zagadkę serii kradzieży rowerów

Data publikacji 12.07.2022

Jakiś czas temu pisaliśmy o złodziejach rowerów, którzy podjęli "walkę" ze stojakiem, kiedy nie byli już w stanie pokonać dobrej jakości zabezpieczenia upatrzonego wcześniej jednośladu. 33-latek usłyszał już łącznie 20 zarzutów związanych z tym procederem. Ponadto funkcjonariusze pionu operacyjnego ze Śródmieścia ustalili także miejsca, gdzie mężczyźni sprzedawali kradzione rowery, a w jednym z lokali ujawnili kolejne inne nielegalne towary…

Historia złodziei, którzy nie mogąc przeciąć bardzo dobrej jakości zabezpieczenia rowerowego oraz ich "walki" ze stojakiem, znalazła swój ciąg dalszy, a jej finał nastąpi w sądzie. Kryminalni ze Śródmieścia, którzy prowadząc sprawę seryjnych kradzieży rowerów, ustalili dodatkowo, że 33-latek ma na swoim koncie 20 czynów, za co usłyszał już zarzuty. Mężczyzna dobierał sobie różne osoby, z którymi współdziałał w procederze.

Nie ominie kary także 29-latek, któremu postawiono 4 zarzuty kradzieży dokonanych wspólnie z 33-latkiem. Podczas czynności związanych z tą sprawą namierzono jeden z lombardów, a także inny punkt usługowy, gdzie sprzedawane były nielegalne przedmioty.

Jednak nie tylko paserstwo będzie czynem, za który odpowie właściciel jednego z wyżej wymienionych lokali. Funkcjonariusze pionu operacyjnego odkryli w nim nielegalną sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych nieposiadających akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a jego sprawą zajęli się policjanci ze Starego Miasta, ponieważ właśnie tam znajdował się punkt, w którym zastawiane były rowery.

Część jednośladów została odzyskana, policjanci weszli w posiadanie umów, na podstawie których zastawiano rowery. Oprócz nich dodatkowo zabezpieczono do innych spraw kilka telefonów komórkowych, które pochodziły z przestępstw.

Przypomnijmy, że za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Mężczyzna stojący obok rowerów
  • Mężczyzna w bluzie z kapturem
  • Mężczyzna schylajacy się nad stojakiem rowerowym
  • Od lewej bluza z kapturem, szlifierka, narzędzia oraz plecak
  • Zabezpieczone butelki alkoholu
  • Pudełka papierosów zapakowane w kartony

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.57 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony