Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci podsumowali miniony długi weekend

Data publikacji 20.06.2022

Ponad 1200 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od czwartku do niedzieli, zatrzymując aż 90 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło aż 28 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 25 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w miniony długi weekend zrealizowali 1208 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 25 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki. 46-latni kierujący jechał osobowym volkswagenem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał. Z miejsca zdarzenia trafił prosto do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 28 poszukiwanych osób, a także 90 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony