Bieżące informacje

Sprawdź, które ulice będą zamknięte podczas sobotniego półmaratonu

Data publikacji 17.06.2022

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Trasa biegu obejmuje 21 kilometrów, wytyczone ulicami naszego miasta. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Policjanci będą zabezpieczać to wielkie święto biegaczy, a także kierować ruchem pojazdów. Gdzie będą utrudnienia i które ulice będą zamknięte? Sprawdź na mapce i zaplanuj swoją sobotnią podróż tak, aby nie utknąć na mieście.

Wrocławscy policjanci kolejny raz zabezpieczą maraton. Jego trasa obejmuje sporą część miasta, dlatego jest to duże wyzwanie organizacyjne, na które wrocławska Policja jest gotowa. Funkcjonariusze wiedzą, jak zabezpieczyć tego rodzaju imprezy, o czym świadczy spokojny przebieg poprzednich edycji maratonu. Funkcjonariusze są gotowi na różne warianty działań i w zabezpieczenie zaangażowani będą policjanci wszystkich pionów. Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji będą koordynować niedzielne działania, policjanci ruchu drogowego i prewencji będą zabezpieczać trasę biegu i kierować ruchem pojazdów, a kryminalni będą mieć oko na wszystkich tych, którzy chcieliby zakłócić to wielkie święto biegaczy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Wrocławia, policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących, aby zapoznali się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego tego dnia. Warto tak zaplanować swoją niedzielną podróż, aby ominąć zamknięte ulice i uniknąć niepotrzebnych nerwów. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na posterunkach stałych oraz dynamicznych. Oznacza to, że w chwili, gdy z ostatni z maratończyków minie konkretny posterunek, funkcjonariusze wznowią w tym miejscu ruch pojazdów i przemieszczą się na inny odcinek trasy.

Ulice będą zatem sukcesywnie otwierane i w mieście przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu. Przewidywane godziny z czasem ostatnich zawodników biegu podane są na mapce z trasą biegu i są to orientacyjne godziny przywrócenia ruchu na tych odcinkach.

Zmianie ulegną także rozkłady jazdy komunikacji zbiorowej. Wszystkie informacje, niezbędne zawodnikom, kibicom, a także mieszkańcom Wrocławia, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta we Wrocławiu https://www.wroclaw.pl/sport/8-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-2022.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony