Bieżące informacje

Zaczęło się od spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a skończyło w policyjnym areszcie [FOTO]

Data publikacji 13.05.2022

Wrocławscy wywiadowcy z komendy miejskiej podczas patrolowania ulic w okolicy stadionu miejskiego na wrocławskich Pilczycach zwrócili uwagę na trzech mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. W trakcie interwencji jeden z nich, 28 letni wrocławianin, zwrócił uwagę funkcjonariuszy swoim bardzo nerwowym zachowaniem. Jak się później okazało, było to spowodowane posiadanymi narkotykami.

Uwagę policjantów zwrócili trzej mężczyźni, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym. Najmłodszy z nich, 28-letni mężczyzna, w trakcie interwencji nerwowo rozglądał się na boki i próbował coś ukryć w kieszeniach spodni. Przyczyna takiego zachowania szybko wyszła na jaw.

Funkcjonariusze od razu sprawdzili całą trójkę pod kątem posiadania substancji zabronionych zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, znajdując przy 28-latku susz pochodzenia roślinnego koloru brunatno-zielonego, którym jak sam oświadczył - była marihuana. 

Na tym sprawa się nie zakończyła, gdyż funkcjonariusze udali się z zatrzymanym do miejsca jego zamieszkania, gdzie odnaleźli szklany słoik zawierający ten sam susz, co wcześniej. Również w tym przypadku 28-latek sam potwierdził, iż jest to marihuana.

W trakcie dalszych czynności, które mundurowi prowadzili w komisariacie na Fabrycznej z zatrzymanym mężczyzną, potwierdzono, iż obie ujawnione podejrzane substancje to rzeczywiście marihuana.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 40 porcji handlowych narkotyku, a mężczyzna zakończył swój spacer w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Sprawą zatrzymanego wrocławianina zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Susz roślinny koloru brunatno-zielonego w szklanym naczyniu
  • Susz roślinny koloru brunatno-zielonego na wadze
  • Susz roślinny koloru brunatno-zielonego w woreczku foliowym z zapięciem strunowym
Powrót na górę strony