Bieżące informacje

130 km/h na drodze, na której można jechać maksymalnie 70 km/h, to zdecydowanie za szybko [FOTO]

Policjanci z wrocławskiej drogówki, kontrolowali w miniony weekend, czy kierowcy, którzy korzystają z wrocławskich ulic, stosują się do obowiązujących na nich ograniczeń prędkości. Na jednej z dróg wylotowych z miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na poruszające się ze znaczną prędkością osobowe audi. W sowich działaniach wykorzystywali ręczny, laserowy miernik prędkości, przy pomocy którego zarejestrowali jego prędkości, potwierdzając swoje przypuszczenia. 42-letni mieszkaniec przygranicznej Lubawki, na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził aż 130 km/h. Miłośnik brawurowej jazdy poczuwał się do winy, dlatego też policjanci zakończyli interwencję nałożeniem na niego mandatu w kwocie 1500 zł i zatrzymali obligatoryjnie prawo jazdy.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej pełnili służbę na jednej z dróg wylotowych z miasta. Funkcjonariusze kontrolowali w tym miejscu, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili policjanci zauważyli osobowe audi, które już na pierwszy rzut oka poruszało się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną.

Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości, dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie ręcznego, laserowego miernika prędkości wyświetlił się wynik wynoszący równo 130 km/h, w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 70 km/h.

42-latek poczuwał się do winy, dlatego policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym nakładając na niego grzywnę w wysokości 1500 zł. Mężczyźnie mundurowi obligatoryjnie zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony