Bieżące informacje

Kryminalni zatrzymali 26-latka. Narkotyki schował w zamrażalniku

Data publikacji 31.03.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej, którzy na co dzień zwalczają przestępczość narkotykową, zatrzymali 26-letniego wrocławianina. Podczas czynności zabezpieczono prawie 1000 porcji handlowych amfetaminy i metamfetaminy, które miał schowane w kuchennym zamrażalniku. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii jest szereg substancji, które są prawnie zabronione. Przyjmowanie ich powoduje uzależnienie, które ma niejednokrotnie katastrofalne skutki. Można w ten sposób stracić przyjaciół, rodzinę, dorobek życia, zdrowie, a nawet i życie.

Policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową są wyspecjalizowaną komórką w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i zajmują się eliminowaniem czynów zabronionych związanych z posiadaniem czy handlem substancjami odurzającymi.

Na podstawie przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali 26-letniego wrocławianina, który posiadał w swoim domu substancje prawnie zabronione. Konkretniej było to prawie 1000 porcji handlowych amfetaminy i metamfetaminy. 

Kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania ujawnili narkotyki w zamrażalniku, który znajdował się w kuchni. Oprócz nich zostały zabezpieczone także telefony komórkowe, pakiet woreczków foliowych, młynek do mielenia suszu, czy gotówka w kwocie kilkuset złotych. 

Mężczyzna został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nie był to jego pierwszy w życiu czyn o charakterze przestępczym, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu 

 

Powrót na górę strony