Bieżące informacje

Policjanci z Leśnicy w porę dotarli do mężczyzny, który chciał podjąć desperacki krok

Data publikacji 22.03.2022

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na wrocławskich Stabłowicach, gdzie zaniepokojony syn poinformował policjantów o opuszczeniu mieszkania przez swojego ojca, który artykułował myśli samobójcze. Policjanci natychmiast podjęli działania, docierając do mężczyzny i udzielając mu niezbędnej pomocy. Na szczęście nie zrealizował on swojego zamiaru.

W niedzielę w godzinach wieczornych policjanci z Leśnicy otrzymali zgłoszenie od zdenerwowanego mężczyzny, który poprosił ich o pilną pomoc. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że jego ojciec, wypowiadając myśli samobójcze, wyszedł z domu i nie nawiązał z nimi do chwili obecnej kontaktu.

Mundurowi każdorazowo tego typu zgłoszenia traktują z najwyższym priorytetem, dlatego niezwłocznie podjęli działania mające na celu jak najszybsze dotarcie do 45-latka.

Po kilkukrotnych próbach policjanci nawiązali kontakt z poszukiwanym przez nich mężczyzną, a po uzyskaniu informacji o miejscu jego przebywania, natychmiast tam pojechali.

Na szczęście mężczyzna swojego zamiaru nie zrealizował, a wszystko dzięki szybkiej reakcji policjantów z Leśnicy. Być może stan mężczyzny pogłębił krążący w jego organizmie alkohol. Funkcjonariusze na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił 45-latkowi niezbędnej pomocy.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy jak poradzić sobie z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony