Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci pomagają podróżującym uchodźcom z Ukrainy

Data publikacji 10.03.2022

Każdego dnia do Wrocławia przyjeżdżają pociągi z obywatelami Ukrainy, którzy w obliczu wojny byli zmuszeni opuścić swoją ojczyznę, dom i cały dobytek. Jednym z głównych zadań stojących przed naszą formacją jest zapewnienie im bezpieczeństwa w tym ciężkim dla nich czasie. W działaniach tych funkcjonariuszy z Komisariatu Kolejowego wspierają policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a także oddziałów prewencji. Funkcjonariusze patrolują rejon dworca kolejowego służąc pomocą przybyszom oraz udzielając im niezbędnych informacji.

Od ponad dwóch tygodni z uwagi na stan wojny swoje domy zmuszeni są opuszczać kolejni obywatele Ukrainy – głównie kobiety i dzieci. Znaczna część z nich dociera do stolicy naszego województwa, do swoich rodzin bądź w poszukiwaniu zakwaterowania. Ponieważ zapewnienie im bezpieczeństwa na terenie naszego kraju w tym ciężkim dla nich okresie to jedno z priorytetowych zadań, od samego początku, gdy tylko pociąg zatrzyma się na dworcowym peronie, policjanci czuwają nad tym, by bezpiecznie mogli dotrzeć do miejsc, gdzie otrzymają dalszą pomoc.

W tych zadaniach funkcjonariuszy Komisariatu Kolejowego wspierają policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz oddziałów prewencji. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na terenie kompleksu dworca monitorując ruch przybyszów, udzielając im też niezbędnych informacji, a także służąc radą i wsparciem. Tam, gdzie sytuacja tego wymaga funkcjonariusze pomagają w dźwiganiu bagaży, starając się dodać obywatelom Ukrainy otuchy i nadziei. W tym niełatwym dla nich czasie hasło „Pomagamy i Chronimy”, jakim kierują się każdego dnia policjanci, nabiera nowego znaczenia.

 

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony