Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w dniach od 21 do 27 lutego. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną między innymi w jednostkach Policji. W akcję włączyli się jak co roku wrocławscy policjanci, którzy służą poradą dla wszystkich pokrzywdzonych przestępstwem.
Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.
W akcję włączyli się jak co roku wrocławscy policjanci, którzy służą poradą dla wszystkich pokrzywdzonych przestępstwem. Każda potrzebująca jej osoba może zgłosić się do jednostki Policji i skorzystać z fachowej pomocy funkcjonariuszy, by dowiedzieć się więcej na temat swoich praw jako ofiary przestępstwa.
Informujemy o funkcjonującym w Komendzie Głównej Policji "Policyjnym Telefonie Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie" o numerze: 800 120 226. Z kolei na terenie Dolnego Śląska pomoc można uzyskać pod nr telefonu 47-871-37-72 w godzinach od 8:00 do 12:00 lub całodobowo w każdej dowolnej jednostce Policji.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu