Bieżące informacje

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 10.02.2022

Wrocławscy policjanci uzyskali informację o mężczyźnie, który najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres i we współpracy ze strażakami weszli do mieszkania, udzielając mężczyźnie niezbędnej pomocy. 27-latek decyzją ratowników medycznych został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie pozostał celem dalszej diagnostyki.

Informację o mężczyźnie, który może podjąć desperacki krok, policjanci otrzymali od zaniepokojonego kierującego przewożącego mężczyznę do miejsca zamieszkania. Podczas przejazdu zauważył, że jest on w złym stanie psychicznym i wyraża myśli samobójcze. Mężczyzna zaniepokojony tą sytuacją poinformował o wszystkim wrocławskich policjantów, wskazując miejsce, w którym wysadził klienta.

Policjanci zawsze tego typu zgłoszenia traktują z najwyższym priorytetem, dlatego natychmiast pojechali pod wskazany adres. Mundurowi po chwili byli pod drzwiami mieszkania, w którym miał znajdować się mężczyzna. Kontakt z nim był jednak znacznie utrudniony, dlatego z troski o jego zdrowie i życie podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania.

Na szczęście 27-latek nic sobie nie zrobił, ale ze względu na stan, w jakim się znajdował, Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przewiezieniu go do jednego z wrocławskich szpitali.

Po raz kolejny szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów zapobiegła tragedii, a mężczyźnie będącemu w potrzebie została udzielona niezbędna pomoc.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

 

 

Powrót na górę strony