Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ulicy Gorlickiej
Wczoraj w godzinach wieczornych na ulicy Gorlickiej doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym Fordem potrącił dwie kobiety przechodzące przez jezdnię. Obie piesze trafiły do wrocławskich szpitali, niestety życia 81-latki nie udało się uratować. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 1.8 promila alkoholu w jego organizmie. 47-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.
Policjanci ogniwa wypadkowego z wrocławskiej drogówki wczoraj wieczorową porą, zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Gorlicką, gdzie miało dojść do potrącenia dwóch kobiet przechodzących przez jezdnię.
Na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, podejmując decyzję o przewiezieniu pieszych do wrocławskich szpitali. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący Fordem, jadąc w kierunku ulicy Szewczenki, potrącił dwie kobiety przechodzące przez jezdnię.
Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego z wynikiem ponad 1.8 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Niestety funkcjonariusze po kilku godzinach otrzymali informację ze szpitala o śmierci jednej z kobiet uczestniczącej w tym zdarzeniu. Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z artykułem 177 Kodeksu karnego spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem jest śmierć innej osoby, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci, apelując o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają, że nawet najmniejsze ilości alkoholu wpływają negatywnie na zdolności prowadzenia pojazdów. Objawia się to brakiem precyzji, a także obniżonym czasem reakcji. Osoby decydujące się na jazdę na tzw. podwójnym gazie stwarzają ogromne zagrożenie na drodze, zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu tak jak niestety było to w opisanym przypadku. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, wybierzmy alternatywne środki komunikacji, wykluczające konieczność kierowania nimi. Natomiast w przypadku gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę, postarajmy się uniemożliwić jej ruszenie, a jeżeli nie jest to możliwe, powiadommy o tym niezwłocznie służby.
sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu