Bieżące informacje

Policjanci z Leśnicy uratowali mężczyznę mieszkającego na terenie Niemiec

Data publikacji 22.12.2021

Z policjantami z Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica skontaktowała się zaniepokojona kobieta, której były małżonek, poinformował ją, podczas rozmowy na komunikatorze sieciowym, że zamierza podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywał w chwili rozmowy, w swoim domu, na ternie Niemiec. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast postanowili skontaktować się ze swoimi kolegami po niemieckiej stronie granicy.

Funkcjonariusze z komisariatu w Leśnicy otrzymali informacje o mężczyźnie, który może popełnić samobójstwo. Zgłoszenie dotyczyło 43-latka, który mieszka, na stałe, na terenie Niemiec. Zaniepokojona rozmową, z byłym mężem, zgłaszająca poinformowała policjantów, z najbliższej jednostki, że może on chcieć targnąć się na swoje życie.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie, lecz z uwagi na fakt, iż mężczyzna mieszka w jednej z niemieckich miejscowości, nie mogli udać się bezpośrednio na miejsce. Oficer dyżurny, pełniący w tym dniu służbę, w komisariacie w Leśnicy, zareagował błyskawicznie, skontaktował się z naszymi kolegami po fachu, po stronie niemieckiej, którzy udali się pod wskazany adres i zapobiegli tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

sierżant sztabowy Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony